Ruské železnice spouští první osobní vlaky okolo Ukrajiny

Ruské železnice spouští první osobní vlaky po železniční trase okolo Ukrajiny.

Dvoukolejnou elektrifikovanou trať začali stavět na trase Žuravka — Millerovo po zhoršení situace s Ukrajinou v roce 2014. Jedná se o takzvaný železniční obchvat Ukrajiny. Pokládání železnice bylo dokončeno v srpnu, zahájení provozu bylo naplánováno na podzim.

Ředitel Ruských železnic pro dopravu osob Dmitrij Pegov na konci září prohlásil, že společnost spustí osobní vlaky ve dvou etapách. Nejprve tady spustí ty soupravy, které jezdí bez zastávek na staré linii, poté i ty ostatní.

Prvními vlaky, které pojedou okolo Ukrajiny, budou soupravy na trase z Moskvy do Kislovodsku, Anapy, Novorossijsku, Adleru a zpět. Dále to bude dvoupatrový vlak z Petrohradu do Adleru a zpět.

Cena stavby železnice Žuravka — Millerovo okolo Ukrajiny byla hodnocena na sumu okolo 56 miliard rublů. Do té doby vlaky, které směřovaly na jih Ruska, projížděly přes ukrajinské území.

Nová železnice o délce 137 kilometrů prochází mimo území Ukrajiny, zcela na ruské straně hranice (po Voroněžské a Rostovské oblasti). To umožní zvětšit propustnost infrastruktury a zajistit dopravní bezpečnost.


Není zde článek celý?