Rusko a Itálie se domluvily na dodávkách letadel SSJ100 do Evropy

Rusko a Itálie se domluvily na volných dodávkách letadel Sukhoi Superjet 100 evropským zákazníkům, uvádí se ve zprávě Rosaviacije.

V pondělí v Římě ředitel Rosaviacije Alexandr Něradko a ředitel Národního úřadu civilního letectví Itálie (ENAC) Alessio Quaranta podepsali plán postupu realizace dvoustranné dohody o udržování letové způsobilosti SSJ100.

„Dokument formalizuje přiznání italskou stranou certifikačního systému výroby letecké techniky v Rusku a umožňuje volné dodávky letadel SSJ100 evropským klientům,“ uvádí se ve zprávě.

Podepsání tohoto dokumentu ruší předchozí dohody mezi ENAC a Leteckým registrem Mezistátního leteckého výboru z roku 2013.

„Podařilo se nám sjednotit naše postoje a připravit text postupů ve velmi krátkém čase, za méně než dva roky. Zároveň se od roku 2015 dodávky SSJ100 do Itálie ani na jeden den nepřerušily. Ode dneška jsou naše vzájemné vztahy dodatečné formalizovány. Podepsaný dokument posiluje dvoustranné vztahy, zcela odpovídá zájmům ruského leteckého průmyslu a je klíčem k úspěšnému rozvoji exportu ruské letecké techniky do zahraničí,“ jsou ve zprávě uvedena slova Něradka.


Není zde článek celý?