Simoňanová okomentovala následky zařazení RT America do seznamu zahraničních agentů

Statut zahraničního agenta ohrožuje spolupráci televizního kanálu s řadou dlouholetých strategických partnerů RT America, prohlásila na zasedání Rady federace šéfredaktorka MIA Rossiya Segodnya a televizního kanálu RT Margarita Simoňanová.

Ostatní společnosti naznačily, že podmínky jejich spolupráce s RT budou také zpřísněny.

„Musíme si přiznat, že od letošního roku v USA o tom, co je novinařina a co propaganda, bude rozhodovat samotná vláda,“ konstatovala Simoňanová.

Dodala, že rozhodnutí americké vlády bylo těžkým psychologickým úderem pro zaměstnance RT, kteří často pracují v rizikových oblastech, kde nejsou žádné jiná média.

„Západní média již dávno přestala riskovat životy svých zaměstnanců… Pouze naši pracovníci, někteří již mají děti, stále jezdíme do těchto oblastí, abychom ukázali světu, co se tam děje,“ zdůraznila šéfredaktorka.

Americké ministerstvo spravedlnosti zařadilo do seznamu zahraničních agentů RT i partnerskou společnost Sputniku — Reston Translator. Tento krok se stal pokračováním utlačování Washingtonem ruských médií v USA. Také v Kongresu proběhlo jednání ve věci možného vlivu RT na prezidentské volby.


Není zde článek celý?