Simoňanová předběhla Clintonovou na žebříčku nejvlivnějších žen podle časopisu Forbes

Na žebříčku nejvlivnějších žen podle amerického časopisu Forbes se šéfredaktorka mezinárodní informační agentury Rusko dnes Margarita Simoňanová dostala před bývalou ministryni zahraničí a kandidátkou na úřad amerického prezidenta Hillary Clintonovou.

Na žebříček se rovněž dostala předsedkyně ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. První místa na seznamu obsadily německá kancléřka Angela Merkelová a britská premiérka Theresa Mayová. Dále se tam dostala i Melinda Gatesová, manželka jednoho ze zakladatelů korporace Microsoft. Clintonová se umístila na 65. místě.

Simoňanová, která se poprvé ocitla na tomto žebříčku, obsadila 52. místo.

„Ještě rok zpátky většina lidí o Margaritě Simoňanové nic neslyšela. Dnes se však o ní mluví v technologickém, politickém a mediálním prostřední,“ píše Forbes.

Uvedením jejího jména na seznam nejvlivnějších žen světa časopis reflektuje rostoucí vliv televize, která poslední dobu čelí útokům ze strany amerických úřadů. USA obviňují RT z propagandy s cílem „ovlivnit americké volby“, avšak žádné důkazy zatím nebyly poskytnuty.

„Já bych byla samozřejmě nejraději na jiném seznamu Forbes, ale jak se říká, kdo se čemu učil,“ komentovala Simoňanová agentuře RIA Novosti své umístění na žebříčku Forbes.


Není zde článek celý?