Spojenci americké koalice zlikvidovali 9 teroristů IS v Sýrii

Syrská ozbrojená organizace Mahavir as-Saura za podpory americké koalice zlikvidovala devět teroristů Islámského státu, kteří se snažili probít do deeskalačního pásma na jihu Sýrie v oblasti města al-Tanf. O operaci byla neustále informována ruská armáda, aby se předešlo konfliktu, stojí ve zprávě koalice.

Skupina Mahavir as-Saura je od orku 2015 zapojena zajišťování bezpečnosti 55km okruhu deeskalačního pásma na hranici Iráku, Sýrie a Jordánska, upřesňuje koalice.

„Teroristé IS ve vozidlech se zatemněnými světlomety pronikli do deeskalačního pásma přes linii sil syrského režimu. Síly koalice a partnerů rozkázaly vozidlům, aby zastavila. Teroristé IS nato vyskočili z vozidel a začali střílet. Síly koalice a partnerů spustily palbu a zabily 9 členů IS a zničily několik vozidel,“ stojí ve zprávě.

„Během celé akce oficiální představitelé koalice a jejich ruští kolegové využívali telefonického spojení, aby se ujistili, že síly na zemi nepatřily ani Rusku, ani syrskému režimu,“ upřesnili v koalici.

„Byť IS ztratil přes 95 % území, kterou kdysi označil za část svého ‚chalífátu‘, tento střet na jihu Sýrie dokazuje, že teroristická organizace stále představuje hrozbu pro lidi na jihu Sýrie,“ prohlásil v souvislosti k této události ředitel pro speciální operace Owen Ray. Podle něj koalice hodlá setrvat v této oblasti, dokud nebude „IS zcela zničený“.


Není zde článek celý?