Striptýz kolem Babiše

…Sfoukněme pěnu dní a pohleďme, co podstatného se tu děje, co nadále pokračuje a je obnažováno. Ano, v šantánu s červenou lucernou i v politice s vrzáním mocenského kormidla jde vždycky hlavně o striptýz při vlnivém tanci kolem kluzké vertikální tyče. Aktuálně tu máme hanbaté a zároveň pohublé „demokratické strany“ s bankovkami za podvazky, kam si je pěchovaly více než čtvrt století. A teď kvílí pohoršením, jak jim agenti StB, podvodníci a extremisté tu jejich demokracii zčistajasna berou. Navíc jim ji berou tak drze a rafinovaně – prostřednictvím demokratických voleb! Kdo by to byl řekl? Za tím je zase určitě Putin, jenž zručně točí kolem dějin z demokracie k totalitě a ze Západu na Východ.

I tento opakovaný vtip přestává být vtipem. Naši garanti demokracie se ještě nedovtípili, že volební „říjnová revoluce“ a povolební „listopadový uragán“ je jejich dílo? Spíše to dobře vědí, vlastně si tím byli jisti už v dobách, kdy v tlačenici kolem rozkrádané tomboly na celonárodním transformačním bálu šeptali do uměle navozené tmy: „Po nás potopa.“ Smůla. Potopa je tady a oni tu ještě jsou. A stále se musí obávat, že jim někdo nahlédne do ťuknutých karet, do historie jejich fixlování a pravých příčin sociálního vzestupu. Proto všechna ta nervozita. Takový pomatený konspiracionista v čele bezpečnostního výboru, odkojenec nejčernějších scénářů, jehož bujnou fantazii nikdo neubrzdí, je za jistých okolností opravdu nebezpečný. Pod příkrovem zásadovosti odstrčených tradičních stran, kterou zejména zahraniční politologové nechápou, se totiž odehrává skrytá agenda, v níž jde o holé krky. A nikoli o „zájmy země“ a po světě běžné slepování v podstatě libovolných koalic.

Obecné i zcela konkrétní obavy ze zaminovaného pole minulosti slyším ve slovech Miroslava Kalouska, jimiž ve Sněmovně nabádal Piráty, aby do čela dolní komory parlamentu nevolili Radka Vondráčka. Ten byl spolupracovníkem spolku Rekonstrukce státu, nyní chce zregulovat takzvaný lobbing a rád by prosadil nový zákon o státním zastupitelství. „Po celý čas, kdy bude vládnout vláda bez důvěry a bez kontroly Sněmovny,“ hřímal Kalousek na Piráty, „ponesete odpovědnost za všechny kroky, které učiní v tajných službách, policii, státních podnicích.“  Ale samozřejmě, tohle přesně jsou ty štáby nepravostí, proti nimž je Čapí hnízdo pouhou pohádkou o pejskovi, kterému sluníčko ukradlo vodu. Odtud třeba tekly peníze pro „progresivní web“, který si před volbami posvítil na „žlutého barona“ a zkusil ho zastavit knihou a filmem s jednorozměrnou propagandou pro malé děti…

Celý článek najdete na A2larm.cz

Komentář Romana Ropse Tůmy: Když jsem cca před rokem špekuloval, kolik okrasných piruet čeká ‚demokratickou levici‘, než zaparkuje u taťky Kalouska, netušil jsem, že bude parkovat tak hladce a hluboko.

Stanova reakce: Nebude to tím, že demokratická, (a)sociální a (neo)liberální levice je placena ze stejných zdrojů jako demokratická asociální a neoliberální pravice? Teď se zdají Sorosovy, Bakalovy apod. investice v ohrožení, je třeba spojit síly proti konkurenční investiční skupině.

Není zde článek celý?