Švédská žena znásilněna migrantem spáchala sebevraždu poté, co prokurátor případ odložil pro nedostatek důkazů

Švédská žena, která byla v březnu letošního roku znásilněna syrským uprchlíkem, spáchala sebevraždu. Děsivá zpráva byla zveřejněna švédským investigativním novinářem Joakimem Magnusem Lamottem.       

Žena se rozhodla ukončit svůj život předávkováním léky. Cítila se zdevastovaná následkem jejího brutálního znásilnění a neschopnost stíhat pachatele zhoršila její pocit nízké hodnoty. Žena byla znásilněna večer ve svém vlastním bytě a podle švédského investigativního novináře údajně řekla policii:

„Její soused, Adnan, společně se svým přítelem Samirem (nejsou jejich skutečná jména), přišli na jaře pozdě večer do jejího bytu. Vzhledem k tomu, že si Angelika vzala prášky na spaní, není si jistá přesným načasováním, ale vzpomíná si, jak ji Adnan zatlačil do ložnice, použil násilí, aby ji dostal do postele a poté ji znásilnil. Její zkušenost je mimořádně bolestivá, protože Angela měla uvnitř tampon, který byl nyní zatlačen tak daleko, že jej nemohla další den normálně vytáhnout. Zatímco byla znásilňována, Samir byl někde v bytě.“

Lamottovy vyšetřovací zprávy ukazují, že policie a žalobce při verdiktu ignorovali některé důkazy. Například tam byla příležitost analyzovat DNA v bytě ženy a navíc měla po napadení „související modřiny“.

Během policejního výslechu Samir dokonce připustil, že on a Adnan byli v bytě Angeliky. Nicméně, prokurátor ve Švédsku se rozhodl případ uzavřít s odkazem na „nedostatek důkazů“.

Angelica Wiktor, 30letá oběť. Foto: Facebook Joakim Magnus LamotteAngelica Wiktor, 30letá oběť. Foto: Facebook Joakim Magnus Lamotte

(Voiceofeurope/ svobodnenoviny.eu)

Není zde článek celý?