„Systém se mě bojí,“ říká Babiš k žádosti policie. ODS ho chce znovu vydat detektivům

S tradičními útoky na policii a na jakýsi systém vyrukoval Andrej Babiš v reakci na novou žádost policejních vyšetřovatelů o jeho vydání trestnímu stíhání. Za údajný podvod a okradení Evropské unie mu hrozí až deset let vězení.

„No jasně, systém nespí, dalo se to čekat. Jsem překvapen tou rychlostí a urputností. Všechny kroky policie včetně dnešního rychlého doručení mě stále přesvědčují, že to je čistě politická kauza. Včera po obědě jsme jako noví poslanci složili slib a ani ne za 24 hodin už policie žádá o mé vydání,“ napsal Babiš serveru iRozhlas.cz.

Dále vytáhl svoji tradiční výmluvu o nějakém korupčním systému. „Každopádně ta rychlost, s jakou po mně jdou, opět jenom dokazuje, jak ohromný strach má korupční systém. Jak moc se mě ten starý systém bojí a jak urputně se mě snaží dostat. Ještě než sestavíme vládu, která by lidem ukázala, že premiér může dělat věci pořádně a ve prospěch lidí,“ napsal Českému rozhlasu.

Starým systémem asi myslí demokracii. Uplynulých 28 let. Tedy dobu, která jemu, estébákovi ze Slovenska umožnila stát se druhým nejbohatším Čechem.

V reakci na žádost policie už Petr Fiala, šéf ODS na Twitteru jasně napsal, že budou opět hlasovat pro vydání Babiše stíhání. Pro vydání se v minulých týdnech vyslovili také Piráti, KDU-ČSL, ČSSD, TOP 09 a STAN. Otázkou zůstává, jak se k žádosti postaví komunisté a SPD. Těmto dvěma stranám druhý obviněný, Jaroslav Faltýnek, nabízí lukrativní posty ve sněmovně.

Není zde článek celý?