Tajná zbraň SSSR se ukázala být ochranou Ruska před USA

Odpovědí Ruska na možné odstoupení USA z Dohody o likvidaci balistických raket středního a kratšího doletu (INF) může být obnovení výroby modernizovaných raket Kurýr (označení NATO SS-X-26), oznámil Vojensko-průmyslévemu kurýrovi zdroj v raketovém a vesmírném průmyslu.

„Pokud Američané opět začnou umisťovat balistické rakety středního doletu v Evropě, jako tomu bylo před zmíněnou dohodou, bude to znamenat, že doletový čas amerických balistických raket k ruským strategickým objektům v evropské části Ruska se sníží na 7-10 minut,“ poznamenal partner agentury.

V tomto případě by Rusko mohlo na Arktidě rozmístit prostředky, díky kterým bude doletový čas k americkým strategickým objektům také několik minut. Jako možnost zdroj navrhl využití raket Kurýr.

Mezikontinentální balistická raketa na tuhé pohonné látky 15Ž59 Kurýr měří 11,2 metry a váží 15 tun, což zaručuje různorodost jejího odpálení. Raketa byla vyzkoušena čtyřikrát a vývoj byl ukončen 6. října 1991 po podepsání dohody mezi SSSR a USA o ukončení vývoje mobilních mezikontinentálních balistických raket lehké třídy.


Není zde článek celý?