Tak prý zase za něco může Kalousek. Tentokrát je to Demokratický blok

To tady už dlouho nebylo. Miroslav Kalousek za něco může. Internetoví diskutéři mu dávají za vinu vytvoření Demokratického bloku ODS, TOP 09, lidovců a STAN.

Po nástupu Andreje Babiše do vlády se z předsedy TOP 09 stal jakýsi arciďábel. Majitel hnutí ANO totiž čtyři roky dokola vykřikoval, za co všechno Kalousek, podle Babiše tunelář a symbol korupce, může. Kromě nevýhodného prodeje OKD mu exministr financí připsal snad všechny průšvihy, které čeští porevoluční politici udělali.

Nyní má stát Miroslav Kalousek za nově vytvořeným blokem čtyř demokratických stran, které hodlají spolupracovat při sestavování nové sněmovny a například i jejích výborů. Ačkoliv se ani na tiskové konferenci lídr TOP 09 nepasoval do výrazné role a přenechal ji Petru Fialovi, kritici mají jasno. Může za to.

Jestli ano, patří mu za to díky. Je pravda, že již před volbami Kalousek veřejně volal po spojení demokratických, nebo chceme-li pravicových stran, které by ve spolupráci dokázaly porazit hnutí Andreje Babiše a pokusit se tak ubránit demokratické hodnoty. Tehdy ho všichni odmítli.

Nyní jakoby některé strany pochopily, že je nezbytně nutné spojit síly a bojovat proti mocenskému paktu Zeman-Babiš, který může ohrozit Českou republiku a její postavení v Evropě, potažmo ve světě.

Jestli za Demokratický blok skutečně „může“ Kalousek, je to pouze důkazem jeho skvělého politického myšlení a argumentačních schopností. Když se to spojí s tím, že předseda TOP 09 nelpí na vůdčí pozici, ale je jedním z týmu, musí se uznat, že Kalousek je politik, kterého potřebujeme.

Není zde článek celý?