Tři velikáni, kteří byli u všeho: Jára Cimrman, Forrest Gump, Miloš Zeman

Máme veliké štěstí. Po planetě Zemi chodily jen tři osobnosti, které byly u všech zásadních událostí. Dvě z nich lze považovat za Čechy. Ty tři osobnosti se jmenují: Jára Cimrman, Forrest Gump a Miloš Zeman. Dvojnásobným štěstím pak pro nás, obyvatele České republiky, je to, že poslední jmenovaný velikán je nyní obdivovaným panem prezidentem. Naše radost.

Teorie, že Miloš Zeman velice úspěšně maskuje svou mimořádnost, se objevily již před časem. Léta se snaží působit poněkud buranoidním dojmem. Zřejmě s velkým sebezapřením nemálo pije, hojně kouří, často lže, mluví sprostě, útočí na ty nejnižší pudy, obklopuje se pofidérními figurkami atd. A přitom je vše úplně naopak.

Miloš Zeman se totiž neprozřetelně odkopal v pořadu na TV Barrandov, kde musí ve společnosti tamního moderátora-majitele neskutečně trpět. Prozradil, že sepsal program Občanského fóra. Vlastně Čechy vyvedl z totality, by se dalo říci. To, že se hned chytili pamětníci a křičí, že Zeman nic takového nedělal a že byl jaksi na druhé koleji, to nic neznamená. Ti křičí vždy. Rozměr ducha Miloše Zemana je zcela zastiňuje.

Sepsání programu OF bylo jen jednou jeho drobnou epizodkou. Nikdo to netuší, ale Miloš Zeman má za sebou řadu mnohem důležitějších úspěchů. Několik příklad: Byl to on, kdo sepsal Chartu 77. Několik let předtím, z nudy při čekání na vlak, vyšvihl v kolínské nádražce manifest Dva tisíce slov, víc nestihl, jel mu rychlík. Zcela zatajeno je také to, že už jako pětiletý přišel Miloš Zeman s nápadem vzniku Severoatlantické aliance. Na jeho popud pak vznikla v dubnu 1949. Velikost Miloše Zemana byla zjevná už po jeho narození. Na základě jeho intervence spojenci zintenzivnili tlak na nacistická vojska. Druhá světová válka pak skončila po zhruba sedmi měsících od narození našeho současného pana prezidenta.

Ať chceme, nebo ne, Miloš Zeman svou velikostí a významem pro lidstvo přesahuje vše živé na planetě. Jeho genialitu opět brzy poznáme. Naši zemi totiž předá tomu, kdo se o nás postará, tomu, kdo to myslí s obyvateli České republiky dobře, tomu, kdo vůbec nemyslí na sebe. Už brzy nám díky Zemanovi bude líp. Že ten obdarovaný bude estébák a údajný podvodník, nic nezamená. Miloš Zeman ví nejlépe, co dělat. Docení ho až naši vnuci a pravnuci.

Být velikánem je asi těžké.

Není zde článek celý?