Trump oznámil, že u Obamy nevznikl vztah s Putinem kvůli „chemii“

Americký prezident Donald Trump oznámil, že může mít výborné vztahy s ruským lídrem Vladimirem Putinem, na rozdíl od jeho předchůdce Baracka Obamy, kterému se to nepodařilo kvůli absenci „chemie“.

„Myslím si, že můžeme mít s prezidentem Putinem výborný vztah, což bude výborné pro obě země… Hillary to zkusila a byla poražena. Nikdo o tom nemluví… Ona zmáčkla ten hloupý čudlík „restartu“, bylo to směšné,“ řekl novinářům Trump, kterého cituje tisková služba Bílého domu.

Trump měl na mysli známou epizodu, kdy bývalá tisková mluvčí Hillary Clintonová věnovala ruskému ministru zahraničí Sergeji Lavrovi symbolický „čudlík restartu“, na kterém bylo chybně rusky napsáno „přetížení“ (pozn. ruská slova jsou si podobná, restart je rusky „perezagruzka“ a přetížení „peregruzka“).

„Obama to zkusil a prohrál. Nepodařilo se mu to, protože neměl tu „chemii“. Neměli (pozn. s Putinem) správnou „chemii“. A víte co? Rozumím tomu, protože s některými lidmi tu správnou „chemii“ také nemám. Třeba s některými z vás,“ obrátil se Trump k zástupcům médií.

„Obama neměl s Putinem správnou „chemii“. A Hillary na to vůbec neměla,“ dodal americký prezident.


Není zde článek celý?