Trump prohlásil, kdo jsou nejodvážnější vojáci na světě

Prezident USA Donald Trump prohlásil, že „ani diktátor, ani režim nebo národ nemá podceňovat odhodlanost „Američanů, kteří jsou nejodvážnějšími vojáky na světě.“

Trump přicestoval v neděli na americkou základnu Yokota nedaleko Tokia.

Americký prezident poděkoval ve svém projevu vojákům za jejich službu a zdůraznil význam základny Yokota pro japonsko-americkou spolupráci a zajištění míru a stability v regionu a na světě.

„Vládneme ve vzduchu, vládneme na moři, vládneme na souši a ve vesmíru. A nikoli proto, že máme nejlepší zařízení, i když je tomu tak. Avšak proto, že máme něco lepšího než zařízení. Máme nejlepší lidi… Vaše oddanost a kompetence vás činí nejodvážnějšími vojáky v světových dějinách,“ prohlásil Trump.

Prezident USA zdůraznil, že země „nikdy nepoklekne, neustoupí a nezakolísá, pokud jde o obranu svého národa, své svobody.“ „Ani diktátor, ani režim nebo národ nesmí podcenit odhodlanost USA. Čas od času jsme byli v minulosti podceněni. Ale nebylo to pak pro ně moc příjemné, že ano?“ dodal Trump.

Trump navštěvuje Japonsko v rámci svého asijského turné. Po Japonsku má zavítat 6-7. listopadu do Jižní Koreje, ve středu přijde do Číny, a 10. listopadu se americký prezident vydá do Vietnamu, kde se zúčastní fóra APEC. Své turné má ukončit 12-14. listopadu na Filipínách.


Není zde článek celý?