USA zablokovaly prohlášení Ruska v RB OSN o ostřelování velvyslanectví v Sýrii

USA zablokovaly v Radě bezpečnosti OSN ruský návrh prohlášení o útoku na velvyslanectví Ruska v Damašku, oznámil agentuře RIA Novosti mluvčí stálého zastupitelství při OSN Fjodor Stržižovskij.

Na ruské MZV dříve oznámili, že granát, který vystřelili teroristé, zasáhl vnější ohradu velvyslanectví v Damašku. Při útoku nebyl nikdo zraněn.

„To je další a zdaleka ne první případ, kdy předáci tak zvané koalice demonstrují dvojí normy v hodnocení teroristických činů, jejímiž cíly jsou ruské zahraniční úřady“, zdůraznil Stržižovskij.

Doporučil, aby byla „projevena stejná stálost v tom, co se týče likvidace ozbrojených skupin, které ohrožují činnost diplomatů“ na Blízkém východě.

„Ruská federace bude i nadále pokračovat v boji s teroristy v Sýrii, a bude napomáhat nastolení míru a bezpečnosti v Syrské arabské republice“, dodal mluvčí.

Na MZV zhodnotili dříve další útok teroristů na ruské velvyslanectví v Damašku jako provokaci a vyjádřili odhodlání ukončit likvidaci teroristického ohniska v Sýrii.

Na MZV také doufají, že „tak aktivním v syrském problému západním kolegům“ Ruska v Radě bezpečnosti OSN „stačí odvaha, aby nemlčeli, ale zhodnotili veřejně patřičným způsobem incident, v němž byly ohroženy životy ruských diplomatů“.


Není zde článek celý?