Úspěšný týden Jarka Nohavici aneb Od Stb k Zemanovi

Cena Stříbrný lukostřelec se uděluje za rozvoj česko-ruských vztahů. Není proto překvapivé, že ji zaštiťuje jejich zdaleka největší budovatel, český prezident Miloš Zeman. V letošním roce k oceněným lidem, mezi něž patří třeba bojovnice proti radaru a islamizaci Lenka Procházková, přidal také písničkář Jaromír Nohavica.

Pan Nohavica je taková smutná figurka. Jeho písničky jsou povedené, všichni je známe a máme je rádi. Jenom bohužel zároveň o tomhle darmodějovi víme, že na své kolegy před rokem 1989 práskal Státní bezpečnosti.

Nejprve nebylo jasné, zda se Nohavica zbláznil nebo ne, když se fotí s Okamurou a zpívá podivné písničky o Arabech. Ale teď už je to jasné: nezbláznil, prostě jen pokračuje v tom, co za komunistů začal.

A tak se známý písničkář nechal ocenit na Pražském hradě za zásluhy o stát v oblasti umění. Pro některé možná překvapivě metál od prezidenta přijal.

A jen o několik dní později je tu vyznamenání další. Gratulujeme.

„Skuteční umělci, kteří rozdávají radost lidem, si zaslouží ocenění měrou vrchovatou,“ napsal Miloš Zeman k česko-ruské akci.

Počítal Zeman mezi lidi, kteří od pana Nohavici obdrželi radost, také ty, které udával? Těžko říct.

Není zde článek celý?