V Dajr az-Zauru našli vozidlo s nastraženými výbušninami a chemikáliemi

Syrští vojáci ve městě Dajr az-Zaur našli vozidlo s nastraženými výbušninami, ve kterém byl rovněž kus munice s chemickými látkami, uvádí zpravodaj agentury RIA Novosti z místa události.

Na munici bylo označení, podle kterého se s chemikáliemi může zacházet pouze v laboratoři a nesmí se používat pro lékařské účely.

Minibus s nastraženými výbušninami byl objeven v jedné z čtvrtí. V ní vojáci rovněž našli dvě velká skladiště se zbraněmi a municí. Skladiště se zbraněmi obsahovala velké množství útočných pušek M16 americké výroby, odstřelovačské pušky Steyr, Dragunov, G3, minomety různé ráže, protipancéřovou munici a ruční granátomety s velkým počtem munice. V dalším skladišti syrští vojáci zabavili přístroje pro noční vidění, drony, prostředky pro pozorování, tankovou munici a další munici pro různé typy těžkých kulometů a minometů.

Několik pušek bylo zaminováno tak, že náboj detonoval, když se zmáčkla spoušť.

Další skupina syrské armády vyvezla z okresů dříve kontrolovaných IS šest tanků a velký počet minometů.

„Operace na odminování a vyčištění města ještě pokračuje a není vyloučeno, že budou objeveny další sklady zbraní a munice, jež patřily IS,“ uvedl agentuře RIA Novosti důstojník syrské armády.


Není zde článek celý?