V DLR informovali o explozích ve vojenském skladu

Obec Opytnoe v Donbasu, ve které podle ukrajinských bojovníků proběhl výbuch skladu munice, je plně kontrolována Kyjevem, oznámili v operativním velení DLR

Dříve v Kyjevě informovali o výbuchu skladu munice v oblasti DLR kontrolované obce Opytnoe, který patří domobrancům, a zároveň poznamenali, že právě rozlet střepin při detonaci vedl k poškození obytných domů a infrastruktury v Doněcku.

„Soudě dle oznámení velení VSU absolutně neovládá situaci a ve svém sdělení ukázalo, že Opytnoe je na území kontrolovaném DLR. To nám samozřejmě lichotí. Ale je potřeba upřesnění:tragédie se stala na území dočasně okupovaném VSU a veškerá zodpovědnost za to, co se stalo, leží výhradně na pracovnících VSU,“ řekli v operativním velení DLR.

Na úřadu dodali, že tak v Kyjevě „přiznali fakt hoření munice ve svých skladech v oblasti Opytnoe, které se stalo 5. listopadu“.

V operativním velení DLR dříve informovali o výbuchu skladu munice ukrajinských bojovníků v obci Opytnoe v neděli. V ten samý den se pod palbu ze strany ukrajinských bojovníků dostala Kyjevská oblast Doněcku. Podle informací velení republiky probíhala střelba z dělostřelectva a minometů, dva lidé byli zranění, bylo zničeno přibližně 10 domů.


Není zde článek celý?