V DLR vysvětlili neúspěch útoku Ukrajinské armády únikem v Generálním štábu

Příčinou neúspěchu útoku Ukrajinské armády v oblasti Horlivky a Frunze se stal únik informací z ukrajinského Generálního štábu, oznámil zástupce operativního velení samozvané DLR Eduard Basurin. Informuje o tom Doněcká zpravodajská agentura.

Podle slov zástupce DLR Eduarda Basurina se neúspěch útoku Ukrajinské armády vysvětluje únikem informací, kterého se dopustil osobně velitel Generálního štábu Ukrajiny Viktor Muženko. Po jeho jednání s veliteli brigád byly na stránce ukrajinského ministerstva obrany zveřejněny fotografie z této události. Na nich byly pracovní mapy s plány operace, vysvětlil Basurin.

Na základě těchto informací byli rozvědčíci DLR schopni získat podrobnější informace. „Byly známé oblasti soustředění protivníkových vojsk a také směry připravovaných útoků,“ řekl Basurin.

DLR přijatá protiopatření vedla k tomu, že ukrajinští ozbrojenci měli ztráty mezi lidmi ještě před začátkem útočné činnosti. Pozice obsazené Ukrajinskou armádou u Horlivky jsou také nevýhodné z taktického pohledu, protože jsou ostřelovány ze všech směrů, upřesnil zástupce samozvané republiky.


Není zde článek celý?