V Kyjevě ohlásili neúspěch vojenských odvodů

Podzimní odvody do ukrajinských ozbrojených sil v Kyjevě jsou na pokraji neúspěchu. Ukrajinskému listu Věsti to uvedli v kyjevském vojenském správním úřadě.

„Po 2-3 etapách vyrozumění prostřednictvím pošty a domovní správy do náborových středisek dorazilo asi pouze 3,95 % branců. Aby byl splněn rozkaz prezidenta o vojenských odvodech na základní vojenskou službu v roce 2017, pod vedením zástupců kyjevského starosty bylo přijato rozhodnutí vyhledat, zadržet a dopravit do náborových středisek osoby, které se vyhýbají službě,“ uvedli ve vojenském správním úřadě.

Takto se v orgánu odpovědném za mobilizaci a odvody vyjádřili k případu z 28. října, kdy v nočním klubu došlo k zadržení několika mladých mužů, kteří pak byli dopraveni do náborového střediska.

V květnu se zase uvádělo, že se ve Lvovu nepodařilo odvést nutný počet branců na vojenskou službu. V tomtéž měsíci dobrovolník Miroslav Gaj uvedl, že ukrajinská armáda se potýká s katastrofickým nedostatkem vojáků a důstojníků a důstojníci, kteří se povolávají ze zálohy, se budou hromadně službě vyhýbat.


Není zde článek celý?