V Kyjevě vytvářejí „informační bombu“ proti Rusko

Náměstek ministra pro otázky „okupovaných území“ Ukrajiny Georgij Tuka prohlásil, že doufá, že se společně s „prokuraturou autonomní republiky Krym“ podaří uložit pod Rusko „informační bombu“.

„Dnes jsem měl výbornou schůzku, doufám, prostě budeme pod moskali pokládat informační bombu. Připravují se mezinárodní mnohamilionové žaloby — i o využívání našich hlubin, i o využívání naší infrastruktury, i o využívání našich přístavů, i o ekologické škody,“ cituje jeho slova Apostrof.

Podle jeho slov nyní prokuratura připravuje dokumentaci, která bude poskytnuta mezinárodním soudům.

Tuka dodal, že setkání s „prokurátory Krymu“ se odehrálo před dvěma týdny a trvala tři hodiny. Podle jeho slov se žaloby budou budovat okolo termínu „znemožňování nakládání s vlastnickým právem“, který existuje v mezinárodním právu.

Na konci září ukrajinský ministr spravedlnosti Pavel Petrenko prohlásil, že Kyjev dokončuje přípravu velké žaloby, která bude podána u Mezinárodního soudního dvoru proti Rusku kvůli situaci v Donbasu. Předtím Naftogaz zažaloval Rusko kvůli ztrátě aktiv v Krymu o celkovou sumu téměř 7 miliard rublů.

Dále řada soudů projednává mnoho žalob, dvě z nich u Mezinárodního soudního dvoru, které se týkají „porušení“ konvencí o diskriminaci národních menšin ze strany Ruska a zákazu financování terorismu. Dalších pět žalob se nachází u Evropského soudu pro lidská práva.


Není zde článek celý?