V LLR se bojí provokace Kyjeva s využitím systému Buk

V samozvané Luhanské lidové republice se bojí provokací ze strany Kyjeva s využitím protileteckého systému Buk, řekli pro RIA Novosti v Centru pro spolupráci se společností tamějšího ministerstva vnitra.

Ukrajina připravuje další provokaci s využitím protivzdušného systému Buk. Ve Starobělském a Novopskovském rajonu (pod kontrolou Kyjeva — red.) byly umístěny operativní skupiny ukrajinské armády, v jejichž sestavě se nachází tyto systémy a skupiny ochrany,“ řekli na ministerstvu vnitra.

Podle slov zdroje agentury byla tato informace získána od člověka, který volal na „horkou linku“ ministerstva. Osoba prohlásila, že „v říjnu na základně 250. protivzdušné divize 11. pluku ukrajinské armády byla vytvořena mimořádná operační skupina ze systému 9А310М1 Buk a skupiny ochrany“.

„Podle předběžných výsledků prověrky bylo ustanoveno, že daná skupina se nachází v Starobělském rajonu — okolo obcí Balakirjevka, Butkovka, Dubovovka, Prokazino, také byla zachycena okolo obce Lysogorovka Novopskovského rajonu. Prověrka pokračuje,“ dodali na ministerstvu.


Není zde článek celý?