V pražských Kobylisích se zabarikádoval muž a vyhrožoval střelbou

Policie v dnešních dopoledních hodinách zasahovala v pražských Kobylisích, kde se zabarikádoval muž ve snaze ukrýt se před exekutory. O události informuje server Novinky.cz.

Kolem jedenácté hodiny dopoledne musel do akce policejní vyjednavač, který se snažil zabarikádovanému muži, ke kterému přišli exekutoři, domluvit. Ve dvě hodiny odpoledne se z domu ozvaly dvě rány a policisté vyvedli muže do sanitky.

„Muž, ke kterému přišli exekutoři, se zabarikádoval a vyhrožoval, že všechny postřílí. Policisté okolí uzavřeli. Byl tam jak vyjednavač, tak zásahová jednotka,“ řekl mluvčí policie Tomáš Hulan.

Policisté prohledali byt šestašedesátiletého muže, nenašli žádnou zbraň a budou se zabývat jeho psychickým zdravím. Nyní bude podezřelý z trestního činu vyhrožování.

„Podle našich zpráv se jedná o neplatiče nájemného, kterému byla nařízena exekuce vyklizením bytu v bytovém družstvu, jemuž dotyčný neplatil nájem. Vykonavatelé z exekutorského úřadu se během dopoledne pokusili dotyčného v bytě opakovaně kontaktovat. Poté, co se vykonavatelé domnívali, že se dlužník v bytě nenachází, rozhodli se za přítomnosti zámečníka byt otevřít. Ve chvíli, kdy docházelo k otevírání zámku, začal dlužník vyhrožovat střelbou,“ informovala mluvčí Exekutorské komory Martina Houšková.

 Budeme aktualizovat.

Není zde článek celý?