V Radě federace okomentovali prohlášení USA o zákoně o médiích-zahraničních agentech

Předseda komise Rady federace pro ochranu státní suverenity Andrej Klimov okomentoval prohlášení Rady guvernérů pro vysílání (BBG) USA o zákoně o médiích-zahraničních agentech.

„Není ani třeba si nasazovat brýle abychom uviděli zrcadlový obraz. Víme, proč Spojené státy přijaly opatření vůči RT a Sputniku. Přičemž je nepřijaly ve chvíli, kdy se objevily tyto struktury na území USA, ale tehdy, když Američané uviděli efektivitu jejich práce. Polekali se, začali lidi poštvávat různými způsoby a využívali k tomu zákon z roku 1938, kdy v podstatě ani televize nebyla. A teď oni nevidí zrcadlový obraz,“ řekl v rozhovoru s RT.

Klimov také zdůraznil, že USA jako první začaly s nepřátelskými akcemi, ale jednání Ruska neporušuje ani mezinárodní právo, ani Ústavu, jelikož nikdo nebrání v práci zahraničním médiím v zemi.

„Naše opatření jsou odvetná, adekvátní a mají zrcadlový charakter. Žádnou cenzuru nezavádíme. O žádné blokování nejde. Jde o to, že pokud to stanoví Ministerstvo spravedlnosti, budou se muset zaregistrovat příslušným způsobem a vysvětlit svým potencionálním divákům, čtenářům a posluchačům, že pracují v zájmu cizího státu, to znamená, že jsou zahraničními agenty,“ uzavřel senátor.


Není zde článek celý?