V Rusku byla uvedena média, která mohou uznat za zahraniční agenty

Ruské ministerstvo spravedlnosti potvrdilo, že upozornilo řadu médií na možnost uznání zahraničními agenty.

Toto oznámení obdržel Hlas Ameriky, Kavkaz.Reálie, Krym.Reálie, Sibiř.Reálie, regionální projekt Současná doba, Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda (RSE/RS), tatarsko-baškirská služba Rádio Svoboda (Azatliq Radiosi) a projekt Faktograf.

Státní duma přijala pozměňovací návrhy, podle nichž zahraniční média v Rusku mohou být uznána za zahraniční agenty, jestliže jsou financována ze zahraničí. Teď má dokument projednat Rada federace. Jestliže ho schválí horní komora parlamentu, bude předložen k podpisu prezidentovi.

Návrh zákona byl odpovědí na utiskování ruských médií v USA: začátkem listopadu americké ministerstvo spravedlnosti uložilo RT, aby se zaregistrovala jako zahraniční agent. Ve Státní dumě ujistili, že opatření uvedená v dokumentu „nijak neovlivní svobodu slova“.

Práce Rádia Svoboda a Hlasu Ameriky je koordinována americkou vládní Radou guvernérů pro otázky vysílání (BBG) a financována Kongresem USA.

Rádio Svobodná Evropa/Rádio Svoboda už prohlásilo, že bude pokračovat v práci a právníci prostudují oznámení ministerstva spravedlnosti.


Není zde článek celý?