V Rusku pracují na novém útočném systému Rudolf, který dokáže sestřelovat družice

Rusko v rámci nového státního zbrojního programu na období 2018-2027 vypracuje nový útočný systém Rudolf pro boj s družicemi. Ve čtvrtek to oznámil zástupce náčelníka 46. centrálního vědecko-výzkumného institutu ruského ministerstva obrany Oleg Ačasov.

Dříve řada obranných podniků a zástupců ruského ministerstva obrany několikrát prohlašovala, že vyvíjejí zbraně k ničení družic včetně projektu koncernu Radioelektronické technologie (KRET) Bylina. O systému Rudolf se však Ačasov na veřejnosti zmínil poprvé.

„Plánuje se konstrukce nebo dokončení konstrukce… mobilního útočného protidružicového systému Rudolf, pozemního a mobilního systému radioelektronického útoku na komunikační družice Tirada-2S a dalších systémů,“ vyjmenoval Ačasov perspektivní zbraně, když zpravoval Radu federace o státním vyzbrojovacím programu.

Kromě toho nový státní program zahrnuje plány na vývoj stacionárního raketového kompletu strategického určení Sarmat, víceúčelového letounu Su-35S, perspektivní hypersonické střely operačního určení, protileteckého a protiraketového systému S-500 apod.


Není zde článek celý?