V Rusku si po čtyřech letech vzpomněli na rakety Skif

Do arsenálu ruských ozbrojených sil patří hypersonické rakety Zirkon a speciální rakety Skif, řekl žurnalistům předseda výboru Rady federace pro obranu a bezpečnost Viktor Bondarev.

Bondarev, který dříve velel ruským leteckým silám, připomněl, že ve službě ruské armády jsou také strategické bombardéry Tu-160, raketové komplexy Iskander, protivzdušné rakety S-400, atomové ponorky nesoucí balistické rakety a mezikontinentální balistické rakety skladované na zemi. Připomněl, že třech základních druhů vojsk je letectvo obzvláště zatížené.

O dokončení vývoje balistických raket Skif bylo informováno v květnu roku 2013. Noviny Izvěstija s odkazem na zdroje na ruském ministerstvu obrany psaly, že raketu se plánovalo vyzkoušet do července 2013. Zmiňovalo se, že vytvoření rakety, která je schopná v režimu vyčkávání se nacházet na mořském dně a na základě příkazu zasahovat pozemní či námořní cíle, bylo provedeno na základě objednávky vojáků. Od té doby nevyšly najevo žádné další informace o této zbrani.


Není zde článek celý?