V Tichooceánské flotile se objevila potápěčská loď nové generace

Specialisté záchranářské jednotky Tichooceánské flotily začali používat potápěčskou loď nové generace SMK-2177, uvedl vedoucí jednotky informačního zabezpečení tiskové služby VVO pro Tichooceánskou flotilu Nikolaj Voskreseňskij.

„Mnohafunkční modulová loď SMK-2177 je druhou lodí ze tří z projektu 23370M. Je postavena pro Tichooceánskou flotilu a byla spuštěna na vodu v srpnu tohoto roku,“ řekl.

Voskreseňskij poznamenal, že loď byla vyvíjena na základě projektů modulových lodí, které se dobře osvědčily v období služby u Černomořské a Baltské flotily a v Kaspické flotile.

Zdokonalená SMK-1277 má zlepšenou mořeplavbu a zrychlenou rychlost chodu, rozšířené podmínky obyvatelnosti, dokonalejší potápěčský komplex. Je předurčena k plnění pátracích, havarijních záchranářských a podvodních technických prací v místech základen Námořnictva na otevřených rejdách včetně zabezpečení potápěčských sestupů do 45 metrů. Vývoj projektu lodi probíhal v Orechovo-Zujevském konstruktérské kanceláři Kampo v Moskevské oblasti.

Voskreseňskij sdělil, že za několik dní se ve Vladivostoku uskuteční ceremonie vyvěšení vlajky na nové lodi.


Není zde článek celý?