V USA promluvili o termínech vytvoření hypersonických zbraní

USA vynakládají maximální úsilí na co nejrychlejší vytvoření hypersonických zbraní, informuje Scout Warrior.

Podle informací Scoutu je tato snaha vyvolána nedávnou zprávou, podle které Rusko a Čína již provádějí zkoušky hypersonických zbraní. Američtí vědci se také po dobu několika let zabývají možnostmi hypersonických letů.

Podle slov hlavního vědeckého pracovníka amerického letectva Geoffreye Zachariase, nestálý postup v této oblasti vyžaduje desetiletí nepřetržitého technického rozvoje. Dodal, že let hypersonického bezpilotního výzvědného aparátu se má odehrát ve 30. letech 21. století a víceúčelový hypersonický létající bezpilotní aparát bude k dispozici ne dříve než ve 40. letech.

Vývojáři zbraní USA očekávají, že ke 40. letům budou využívat hypersonické bezpilotní prostředky, hypersonické výzkumné letouny a hypersonické bezpilotní pozorovatelské letouny.

Podle slov Zachariase se hypersonické zbraně plánuje zavést do výzbroje již v následujícím desetiletí. Hned poté budou vytvořeny hypersonické platformy pro bezpilotní prostředky, které se budou moci pohybovat ve velkých výškách a rychlostí pětinásobně převyšující rychlost zvuku.


Není zde článek celý?