V Záporoží byla poskvrněna pamětní deska na počest účastníka „euromajdanu“

Neznámí pomalovali černou barvou pamětní desku se jménem jednoho z účastníků „euromajdanu“ v Záporoží, informuje ukrajinská agentura UNN.

„Vandalové pomalovali v Záporoží barvou pamětní desku se jménem jednoho z účastníků Revoluce důstojnosti (euromajdanu),“ praví se v zprávě. Na foto, které zveřejnila agentura, je vidět, že deska byla instalována na počest Vasilije Sergijenka.

Záporožská oblastní správa sdělila, že nejde o první podobný případ: pamětní deska již byla jednou poškozena, pak nahrazena, jednou ji dokonce ukradli. Regionální správa ujistila, že pamětní deska bude nahrazena novou.

Hlavní kyjevské náměstí, Majdan nezaležnosti (Náměstí nezávislosti), bylo obsazeno stoupenci eurointegrace 21. listopadu 2013, hned po prohlášení vlády o pozastavení podepsání asociační smlouvy s EU.

Později se majdan stal centrem konfrontace příslušníků silových struktur a radikálů. Výsledkem srážek, během kterých opozice nejednou použila střelné zbraně a „koktejly Molotova“, byly desítky lidských obětí na obou stranách.


Není zde článek celý?