Václav Klaus mladší škodí ODS i Demokratickému bloku

Syn bývalého prezidenta se sice může tvářit jako člen dobře fungujícího týmu Občanské demokratické strany, ale podle jeho výroků se tomu moc věřit nedá. Naopak se zdá, že je nespokojen se svou rolí ve straně a představoval by si daleko větší vliv na jejím řízení. Místo práce pro ODS tak pracuje především na své reklamě, součástí které jsou i útoky na demokratické strany, s nimiž se rozhodl spolupracovat Petr Fiala.

Současná ODS je silná a hlavně, podařilo se jí, i díky práci svého předsedy, postupně zbavit nelichotivých ostatků své minulosti, kterou jí její kritici tak rádi předhazovali. Straně se podařilo semknout a vytvořit pospolitý celek, jemuž ve volbách věřilo 11 procent občanů, což pro někoho mohlo být i víc, než čekal.

Hned po vyhlášení výsledků se ovšem ukázalo, že skutečně existuje i tolik diskutovaná frakce, které není profesor Fiala dost dobrý. Tito členové ODS by raději ve vedení viděli syna zakladatele strany, Václava Klause mladšího.

Pro mnohé je výraznější, drsnější a důraznější. To je jasný názor, který si část strany udělala podle Klausových výstupů na sociálních sítích a na základě mediálního obrazu. Tam skutečně syn úspěšného otce neváhá ani chvilku, aby někoho napadl a ukázal svou dominanci.

Ve volební sobotu třeba dřív než předseda ODS hodnotil výsledky, které jsou podle něj nedostačující a mezi řádky vinu připsal přehnané slušnosti Petra Fialy. Nyní se Klaus ml. zase pustil do kritiky Demokratického bloku a o dvojici z TOP 09 – Helena Langšádlová a Dominik Feri prohlásil, že ji nepovažuje za pravici a nedokáže si představit spolupráci s nimi.

Zbytečný útok, který ničemu nepomůže, pouze ukáže, jak „důrazným“ politikem je bývalý ředitel prestižního gymnázia. Přesvědčené příznivce potěší, ale navenek pouze škodí spojení čtyř stran, kterým není jedno budoucnost České republiky a nehodlají si zadat s oligarchou a budoucím premiérem.

A v tom se skrývá další nebezpečí Václava Klause mladšího pro stranu, jejímž je členem a zřejmě s odkazem na svého otce, se jí bude snažit ovládnout. On by společnou řeč s Andrejem Babišem určitě našel. Třeba za post ministra školství, možná i za méně. Rozhodně by se však nezachoval jako současné vedení ODS, v čele s Petrem Fialou. Nedržel by slovo, které partaj dala voličům, kteří ji hodili svůj hlas.

Členové Občanské demokratické strany by si měli dobře rozmyslet, jak velkou moc hodlají mladšímu Klausovi svěřit. Fiala totiž dokázal, že i se slušností se dají dělat zázraky a současné ODS to svědčí daleko víc než hulvátství nebo zbytečná arogance a egoismus sálající na všechny strany.

Není zde článek celý?