Vášáryová: Občané mohou zvolit Zemana a mít za rok státní pohřeb

Situaci v České republice sleduje se zaujetím i Magda Vášáryová. Slovenská herečka a politička se brání srovnání Andreje Babiše a Vladimíra Mečiara, které podle jejího názoru nemá reálný základ a rovněž se ostře vyjadřuje k Miloši Zemanovi.

Podle Vášáryové je pokračování současného českého prezidenta ve funkci velké riziko pro celou naši zemi. „Voliči můžou z piety zvolit Miloše Zemana, vydat se s ním na Východ a k tomu mít za rok státní pohřeb,“ řekla v rozhovoru pro časopis FINMAG.  „Anebo pana Drahoše, který je dnes z mého pohledu důstojný a distingovaný pokladač věnců,“ dodala.

Svého favorita má a odmítá jeho podcenění. „Se šancemi Michala Horáčka bych to černě neviděla. Lidé se budou rozhodovat na poslední chvíli,“ myslí si bývalé diplomatka, která se podílela například na Horáčkových debatách o zahraniční politice.

Vášaryová se také nedomnívá, že je důvod srovnávat předsedu hnutí ANO a bývalého šéfa HZDS. „Andrej Babiš je vzdělaný synáček vysoce postaveného člověka, žil v zahraničí, umí jazyky. S Mečiarem nemá nic společného. Maximálně to, že oba chtějí mít po svém boku mladou atraktivní blondýnku,“ srovnala oba slovenská politička.

„Když u nás drtivě vítězil Mečiar, byla úplně jiná situace. Bylo to krátce po rozdělení Československa, nebyli jsme v Evropské unii ani v NATO, ekonomicky jsme na tom nebyli vůbec dobře,“ připomíná známá herečka. „Vy se teď máte skvěle. A místo toho, abyste se snažili mít v Evropě pevnější postavení, jdete opačnou cestou,“ dodala kriticky.

Není zde článek celý?