Vědci promluvili o nových sexuálních zvycích mládeže

Netradiční formy sexu jsou v posledních letech ve srovnání se začátkem 90. let minulého století mezi mládeží a teenagery populárnější, oznamují vědci ve článku zveřejněném v Journal of Adolescent Health.

Analýza posledních sociálních průzkumů Londýnské školy hygieny a tropické medicíny ukázala, že se část aspektů sexuálního chování mládeže v posledních dvaceti letech výrazně změnila.

Konkrétně se k nim řadí to, kdy se mladí chlapci a dívky začínají poprvé líbat a mají první sex — 14 a 16 let. Na druhou stranu se změnilo to, právě jaký sex provozují teenageři a mládež, netradiční formy sexuálních styků, takové jako anální a orální sex, jsou dnes výrazně populárnější.

Podle vědců je před dvěma desítkami let provozovala přibližně desetina chlapců a dívek, naopak dnes se k tomu přiznává přibližně každý čtvrtý dotázaný Brit a každá pátá dotázaná mladá žena. Ještě výrazněji vzrostl tento ukazatel mezi teenagery ve věku 16-18 let.

Vědci se domnívají, že tyto změny v pohlavním chování mládeže jsou spojené s narůstající „sexualizací“ masové kultury a rozšíření informací o podobných zájmech v globální síti.


Není zde článek celý?