VIDEO: Pořádek v parlamentu nejde, zase tam nalezl Kalousek, řekl Babiš

Šéf hnutí ANO a budoucí premiér pokračuje ve svých videovzkazech občanům. Tentokrát vysvětlil, proč kvůli Miroslavu Kalouskovi nemůže fungovat poslanecká sněmovna, jak by měla a proč zatím nemůže udělat změnu.

Andrej Babiš rád hovoří o tom, jak uznává výsledky demokratických voleb, ale zároveň často zpochybňuje jejich dopady. Ve vzkazu na sociálních sítích se tak znovu pustil do Miroslava Kalouska, politika, kterému nemůže přijít na jméno. Nyní ho označil za důvod, proč bude práce ve sněmovně složitá.

„Tak s tím pořádkem v parlamentu to samozřejmě nejde, protože občané rozhodli ve volbách, no a bohužel zase tam nalezl ten Kalousek a ještě jedno menší hnutí, Starostů,“ vysvětlil muži, který mu poslal vzkaz na videu.

Zároveň potvrdil, že by do budoucna měnil zaběhlé pořádky, což jasně ukazuje jeho snahy o znásilnění demokratických postupů. „Je tam nějaký jednací řád a nějaká pravidla. Rád bych to změnil, ale na to ještě nemám sílu,“ řekl šéf ANO.

„Demagogie hlavně Kalouska jsou neuvěřitelné, ale musíme to nějak vydržet. Představa, že tam budeme takhle čtyři roky s některými lidmi, je úděsná, ale budeme makať,“ slíbil Babiš svému fandovi.

Slova budoucího premiéra tak budí dojem, že by pro něj byly lepší předčasné volby, ve kterých by se TOP 09 nemusela dostat do sněmovny, což často zmiňuje i Babišův kolega v boji proti Kalouskovi Miloš Zeman.

Není zde článek celý?