Vláda se naposledy může ukázat jako silná. Zeman má letět do Ruska za své

Dva armádní speciály a jedno pronajaté letadlo. Tak bude vypadat cesta za Putinem, který našeho prezidenta pozval na návštěvu Soči. Po posledních projevech neakceptovalného chování je ovšem nutné do této delegace zasáhnout. Miloš Zeman by si měl svou návštěvu u ruského přítele zaplatit ze svého, což by mu měla důrazně oznámit česká vláda.

Po nepochopitelném vystoupení Zemana na půdě Rady Evropy, kde prezident de facto posvětil anexi Krymu, je jasné, že už ve své funkci nesmí vyjadřovat žádné zahraničněpolitické názory. Ty totiž nejsou v souladu se stanoviskem vládního kabinetu a naprosto zvráceně podporuj směřování naší země na Východ.

Vláda celé čtyři roky Zemanovo chování akceptovala a kromě menších protestních výstupů nic proti prezidentově jednání neudělala. Nyní má poslední šanci ukázat, že nebyla pouze ustrašenou partou ministrů.

Zatím stále ještě premiér Sobotka by na konci své politické kariéry měl udělat jeden chlapský krok. Vzkázat Zemanovi, který si jeho jméno bere do úst, kdykoliv má možnost a nazval ho dokonce sviní, že si nenechá všechno líbit, a hlavně že mu jde o Českou republiku.

Sobotka má společně s vládními kolegy odmítnout cestu do Ruska platit ze státních peněz. Zamezit tomu, aby za peníze daňových poplatníků dělal opět prezident ostudu v zahraničí a tulil se k ruskému diktátorovi.

Byla by to sice labutí píseň, ale alespoň by předseda současné vlády neodešel jako úplný slaboch a i další ministři si mohou trochu napravit renomé.

Není zde článek celý?