Vzpomínka? Volání po změně? Na Václavák by mohlo dorazit až sto tisíc lidí

Demonstrace proti Babišovi na Václavském náměstí. Vlajka ČR. | FOTO: Foto: Anna Hrochová

V centru Prahy se dnes uskuteční rekordní počet vzpomínkových akcí na události Listopadu 1989. Vše by mělo vyvrcholit odpoledne na Václavském náměstí, kde vystoupí řada umělců. Organizátoři očekávají až 100 tisíc účastníků.

V letošním roce však nepůjde jen o vzpomínkové akce na události roku 1989. Má jít i o happening na podporu demokratických politiků. „Pojďme ukázat, že nám to není jedno, a svou přítomností na oslavách státního svátku po celé republice připomenout demokratickým politikům, že proti koblihám a švábům nestojí sami,“ stojí v popisu události na Facebooku, která je rozcestníkem, kde se objevují téměř  všechny akce pořádané 17. listopadu.

„Protože jestli má pravda a láska ve svůj svátek zvítězit nad lží a nenávistí, nesmíme zůstat doma na gaučích,“ uvádějí organizátoři.

A co se uskuteční? Tak například na Albertově, Korzo Národní 2017, nebo demonstrace Pravda nemá alternativu. Na Václavském náměstí proběhne Koncert pro budoucnost.

Letošní akce u příležitosti 17. listopadu jsou masivnější v reakci na výsledky parlamentních voleb a kvůli nadcházejícím prezidentským volbám. Organizátoři některých akcí chtějí upozornit na Miloše Zemana a na to, že je důležité, aby nebyl znovu zvolen.

Vzpomínkové akce se uskuteční také v řadě dalších měst. Například v Brně, Děčíně, Litoměřicích, atd.

Pokud se do Prahy dnes nechystáte a zajímá vás, co se bude dít, sledujte deník FORUM 24. Po celý den budeme přinášet on-line zpravodajství ze všech akcí, z některých také živé videopřenosy a fotogalerie.

Není zde článek celý?