Zajatý ukrajinský voják vypověděl o plánech na obsazení obce v LLR

Ukrajinští vojáci plánovali obsadit obec Frunze v samozvané Luhanské lidové republice během operace v této oblasti, řekl zajatý ukrajinský voják Roman Fursov na videu, které publikovala tisková služba policie LLR.

V Luhansku dříve prohlásili, že 23. listopadu zemřeli tři vojáci ukrajinských ozbrojených sil a další dva byli zraněni při pokusu vejít na pozice LLR u linie dotyku v Donbasu u obce Frunze. Později byl další zraněný ukrajinský voják objeven v oblasti incidentu a odeslán do nemocnice LLR. Těla tří zemřelých byla předána 25. listopadu ukrajinským dobrovolníkům.

„Po skončení dobývaní pozic je potřeba nastavit zbraně: DŠK (těžký kulomet — red.) a SPG (těžký granátomet — red.) pro další postup na obci Frunze,“ řekl Fursov o úkolu od velení.

Podle jeho slov vojáci ukrajinské armády měli získat kontrolu nad pozicemi národní policie LLR v této oblasti u linie dotyku.

„Jednalo se o tom, aby bylo možné obsadit tyto pozice „separů“ (národní policie LLR) na trase Bachmut. Velitel roty řekl, že tam jsou slabé zbraně…, že ji dokážeme obsadit bez velkého úsilí,“ upřesnil detaily plánované operace vojenský zajatec.


Není zde článek celý?