Zatčení saúdští princové jsou podrobeni mučení, píšou média

Zatčení představitelé stání elity Saúdské Arábie, včetně princů, jsou u výslechu podrobeni mučení, píše list The Daily Mail s odkazem na vlastní zdroje.

Nejvyšší výbor Saúdské Arábie pro boj s korupcí v čele s korunním princem Muhammadem bin Salmanem nařídil tento měsíc zadržení asi 40 vlivných osob, mezi nimiž jsou členové královské rodiny, bývalí ministři, vojenští příslušníci a podnikatelé. První údaje vyšetřování v rámci protikorupční kampaně v Saúdské Arábii svědčí o protizákonném přivlastnění více než sta miliard dolarů.

„Zbíjejí je, týrají, fackují, urážejí. Snaží se zlomit jejich vůli,“ řekl listu zdroj, který si nepřál uvedení svého jména.

Podle jeho slov se týrání účastní americký ochranný podnik Academi, který je nástupcem soukromé vojenské společnosti Blackwater, jež ale nemá vztah k týrání.
List tvrdí, že se výslechů možná účastní osobně korunní princ Saúdské Arábie Muhammad bin Salman Al Saúd. Snaží se odhalit předpokládanou síť zahraničních úředníků, kteří brali od princů úplatky.

Podle údajů listu bylo z bankovních kont zatčených zabaveno asi 194 miliard dolarů.


Není zde článek celý?