Zeman jede agitovat do Olomouce a do Babišovy továrny. Zvládne to?

Prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou (ilustrační foto k protikuřáckému zákonu) | FOTO: ČTK

Miloš Zeman vystoupením na tiskové konferenci při pověření Babiše jednáním o sestavení vlády překvapil svým špatným zdravotním stavem. O to překvapivější je informace, že nyní vyrazí na několikadenní návštěvu Olomouckého kraje. Program je klasický jako na všech jeho předvolebních výletech po České republice. Na náměstích a v kulturácích bude promlouvat k lidem, objede několik podniků, mezi kterými je i mlékárna Olma patřící do holdingu Agrofert.

Zemanův tým svého šéfa nešetří. Několik odborníků se v minulých dnech vyjádřilo v tom smyslu, že je prezident vážně nemocný. Okolí Miloše Zemana chce však dlouhodobě vytvářet zcela jiný obraz šéfa. Moc se mu to ale nedaří. V předtočených předvolebních pořadech nepůsobí Zeman až tak nezdravě, problém nastává při živém vystoupení. Vidět to bylo v posledních měsících několikrát. Má vážné problémy s chůzí, často mu musí pomáhat alespoň jeden další člověk, stále hůře artikuluje a mívá nepřítomný pohled. Na tiskovce minulý týden bylo vidět, že má problémy i se stáním na místě.

Cesta do Olomouce však není tím nejnáročnějším, co Zemana čeká. Brzy má letět do Ruska, kam si ho pozval Vladimir Putin. Ostré části předvolební kampaně se Zeman vyhnul, řekl, že do debat s protikandidáty chodit nebude. Teď už začíná být jasné, proč to udělal. Jeho tým se zřejmě obává o to, zda by to šéf vůbec zvládl.

Miloš Zeman by víc než výlet do Olomouce potřeboval odpočinek, lázně a především, nebýt prezidentem.

Není zde článek celý?