Zeman nebude dělat kampaň? Před volbami vyjde jeho kniha

Prezident Miloš Zeman dnes úderem dvanácté hodiny oznámil na tiskové konferenci svou kandidaturu na Hrad. Sesbíral 113 038 podpisů, což je téměř o deset tisíc podpisů více než před pěti lety. Miloš Zeman má ale stále méně podpisů než jeho protikandidát Jiří Drahoš.

Zároveň dnes Česká tisková kancelář zveřejnila informaci o vydání druhé knihy Miloše Zemana. Kniha s názvem Dokážeme si vládnout sami, podle ČTK obsahuje, tak jako první díl, rozhovory s Milošem Zemanem, které vedl redaktor Parlamentních listů Radim Panenka, o kterém by se dalo mluvit, jako o dvorním novináři Miloše Zemana. Dále kniha bude obsahovat komentáře prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka a fotografie Hany Brožové.  První část knihy vyšla v srpnu roku 2016 s názvem Tato země je naše – 25 rozhovorů s prezidentem Milošem Zemanem.

Vypadá to, že se Miloš Zeman nechal inspirovat Andrejem Babišem, když vydává knihu těsně před volbami. Babiš, který napsal knihu O čem sním, když náhodou spím, musel zahrnout náklady na vydání do svých celkových nákladů na volební kampaň. Miloš Zeman prohlásil, že žádnou volební kampaň v rámci voleb prezidenta, nepovede. Otázka je, zda se vydání jeho nové knihy nedá za volební kampaň pokládat. Vše bude prošetřovat Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí. „Pokud je to normálně knížka, která se prodává v knihkupectvích, tak to nebereme jako kampaň. U Andreje Babiše to nemělo znaky knihy podle zákona, byla zdarma rozdávána na mítincích, takže to bylo na úrovni volebního materiálu,“ řekl Outlý, jak uvedla ČTK.

Zda se právně bude jednat o součást jeho prezidentské volební kampaně, může rozhodnout pouze výše zmíněný úřad. Nicméně výrok, že prezident Miloš Zeman volební kampaň dělat nebude, naprosto odporuje vydání jeho nové knihy právě v čase voleb.

Není zde článek celý?