Zeman potvrdil, že nechá Babiše vládnout bez důvěry, jak dlouho bude chtít

Pár znepokojivých vět vypustil Miloš Zeman ve čtvrtek ve svém pořadu se svým moderátorem Soukupem na TV Barrandov. To nejdůležitější se týkalo povolební situace a jeho přístupu k Babišovi. Miloš Zeman potvrdil, že Babiše nechá vládnout, i kdyby jeho vládě nebyla vyslovena důvěra. Je zvyklostí, že po třetím neúspěšném pokusu prezident rozpustí sněmovnu a vyhlásí nové volby.

To Zeman neudělá. „Já jsem člověk, který ústavu používá tvůrčím způsobem,“ řekl Zeman v souvislosti s tím, že v ústavě je uvedeno, že prezident může rozpustit sněmovnu, nikoliv musí. Dále například řekl, že vláda bez důvěry podle něj může vládnout celé čtyři roky.

Nic jiného ani od Miloše Zemana nešlo čekat. Velmi rád si přizpůsobuje ústavu podle své momentální nálady, navíc je kamarádem a nadšeným fanouškem Babiše. Když se tyto dva faktory spojí s evidentně nedobrým zdravotním stavem prezidenta, jde o velmi nebezpečnou situaci. Svůj vztah k ústavě Zeman jasně předvedl krátce po svém nástupu do funkce, kdy se účastnil svržení vlády Petra Nečase. Na místo vlády ODS pak dosadil svoji vládu složenou ze svých kamarádů, která vládla bez důvěry řadu měsíců.

Vzhledem k tomu, že termín voleb vyhlašuje prezident, nebylo by nic divného, kdyby příští jednoduše nevyhlásil. Protože jsou drahé a protože stejně všichni chtějí za premiéra Babiše, takže nač volit. Snad už příští volby do sněmlovny bude vyhlašovat úplně jiný prezident…

Není zde článek celý?