Zeman před Putinem: Rusko je desetkrát významnější než Francie

Miloš Zeman zřejmě zapomněl, že jsme si v pátek připomněli 28 let od chvíle, kdy se Česká republika dostala ze spárů Sovětského svazu. Zřejmě je myšlenkami stále před rokem 1989. Neváží si našich spojenců. V Rusku dělá ostudu České republice. Naši spojenci musejí být zmatení.

Na společné tiskové konferenci s Vladimirem Putinem Zeman řekl, že Rusko je desetkrát významnější, než Francie. Zdůvodnil to tím, že s ním do Ruska letělo 140 podnikatelů, do Francie prý 14 byznysmenů.

Zeman také zapomněl, že Rusko okupuje část území Ukrajiny a kvůli tomu západní státy uvalily na Rusko řadu sankcí. Také tyto sankce nyní v Rusku Zeman kritizoval.

Zeman rovněž zapomněl, že naši spojenci jsou na západě. Například ve Francii, ne v Rusku. Pokud to cítí jinak, měl by se do Ruska i se svým okolím přesunout.

Své vystoupení na tiskovce Miloš Zeman zakončil takto: „Ti, kdo si nepamatují svojí minulost, jsou odsouzeni k tomu, aby ji prožili znovu“. Ať si ji klidně prožije znovu, ale ne v České republice a ne s námi. My si ji pamatujeme až moc dobře.

Není zde článek celý?