Zeman z voleb neodstoupí. Dnou netrpím a cukrovka mi odešla v sobotu, řekl

Miloš Zeman dnes na tiskové konferenci oznámil, že se bude ucházet o post prezidenta i podruhé. Sesbíral 113 tisíc podpisů občanů. Současně oznámil, že mu „v sobotu odešla cukrovka“. Na dotazy novinářů prezident odpověděl svým tradičním způsobem. V reakci na otázku reportérky Hospodářských novin ohledně jeho zdravotního stavu například řekl, že pohrdá všemi, kdo berou peníze od pana Bakaly.

Zeman řekl, že dnou netrpí a že prý mu v sobotu odešla cukrovka. „Při posledním měření je hodnota krátkodobé glykemie 5,8. Lékař i já jsme z toho byli v šoku. A protože jak víte, hranice cukrovky je 6,0, tak po dlouhých a dlouhých letech jsem byl zbaven této choroby. Patrně proto, že v poslední době jím velmi často sladká jídla, neboť mě chutnají. Je to trošku paradoxní terapie, ale vyplatila se,“ prozradil Zeman.

Na tiskové konferenci minulý týden však nepůsobil příliš zdravě. Dnes jeho tým předá sesbírané podpisy na ministerstvo vnitra. Miloš Zeman se tak bude ucházet o post prezidenta republiky i podruhé. Tímto krokem tak vyvrátil spekulace o tom, že by chtěl z volby odstoupit kvůli svému zdravotnímu stavu.

Není zde článek celý?