Zhrzený Klaus mladší kope kolem sebe a opět uráží TOP 09

Zdálo se, že po volbách našli zástupci Občanské demokratické strany a TOP 09 společnou řeč a dokázali to vytvořením Demokratického bloku. To se však evidentně nelíbí Václavu Klausovi mladšímu, kterému jeho pražští kolegové volbou nového vedení jasně vzkázali, že si ho jako prvního místopředsedu nepřejí, protože nesouhlasí s jeho politikou. Syn bývalého prezidenta to těžce nese a snaží se hledat chyby všude kolem. Současně útočí i na TOP 09, kterou kritizuje vždy, když dostane prostor.

Václav Klaus mladší získal ve volbách 22 635 preferenčních hlasů a čekalo se, že to bude znamenat jeho rychlý vzestup v interních strukturách ODS. Jeho spolustraníci ovšem očividně nenaletěli na jeho proklamace ani se nenechali ovlivnit jeho umem na sociálních sítích. Nyní je jasné, že do budoucna to jejich vztahu s Klausem mladším neprospěje.

Nově zvolený šéf sněmovního školského výboru totiž hned po svém nezvolení začal hovořit o jakýchsi domluvách, které jeho vítězství znemožnily. On chtěl přetavit vůli voličů, ODS mu nedovolila, tak zní oficiální vysvětlení, kterým Klaus situaci zhodnotil v České televizi.

Nebyl by to ovšem on, aby při naříkání také na někoho nezaútočil. Před nedávnem to byl Demokratický blok, jako takový, nyní TOP 09. „Bytostně si přeji, aby ODS neskončila jako některé strany, TOP 09 například. Taková středová, rozplizlá, proevropská, mimo hlavní směr,“ řekl člen ODS v rozhovoru pro Echo24.cz.

Tato rétorika skutečně Občanské demokratické straně, vedené slušným Petrem Fialou, nesvědčí. To si naštěstí pro stranu uvědomuje i většina jejích členů. Tím, že nechce ve svém regionálním vedení Klause mladšího, to dala jasně najevo. Musí se sice připravit na nepříjemné útoky, ke kterým rázný politik použije sociální sítě i všechny weby, kterým poskytuje své komentáře, ale stojí to za to.

Petr Fiala dokázal, že úspěch nemusí být provázen radikálními výkřiky, hulvátstvím nebo sprostotou, a měl by v tom pokračovat i nadále. Touto politikou ODS přesvědčila 11 procent voličů a potenciál se může ještě zvyšovat. Důležité je neustoupit z nastavené cesty a nenechat se zviklat skeptickými výkřiky některých politiků, včetně Václava Klause mladšího.

 

Není zde článek celý?