Zvukař pokutu za Modlitbu pro Martu nezaplatí, Horáček mu nabídl pomoc

Kauza slavné písně Marty Kubišové, která zazněla na mítinku prezidenta v Lipníku nad Bečvou, má další pokračování. Jaroslav Hensl, který Modlitbu pro Martu pustil při návštěvě Miloše Zemana, odmítl zaplatit pokutu 15 tisíc korun za porušení shromažďovacího práva. Jeho reakci ocenil kandidát na prezidenta Michal Horáček, který zvukaři nabídl, že za něj zaplatí právníkům.

Populární textař se Henslovi nabídl již podruhé. Na konci minulého týdne veřejně prohlásil, že pokud pokuta skutečně padne, rád ji zaplatí. „Toho, kdo by na mém vystoupení zahrál Modlitbu pro Martu, bych nenechal vyvést. Naopak, šel bych mu podat ruku,“ odůvodnil své rozhodnutí. „Panu Henslovi nabízím, že pokutu 15 000 Kč zaplatím,“ dodal s tím, že jsou písně, které mají znít.

Nyní, kdy Hensl odmítl, že by měl platit nesmyslnou sankci, podává Horáček pomocnou ruku znovu. „Právě jsem mluvil s panem Henslem, zvukařem z Lipníku: pokutu platit nebude. Bylo by to přiznání viny, kterou necítí,“ napsal prezidentský kandidát v pondělí na sociální sítě.

„Souhlasím a nabídl jsem mu, že případné výdaje na právníky uhradím. Modlitba pro Martu je pro mě důležitá píseň. Zaslouží si být slyšet,“ má jasno Horáček.

Svůj jasný postoj získal známý textař a podnikatel přímo ve městě, kde k incidentu došlo. „V Lipníku nad Bečvou jsem byl před několika dny a mimo jiné jsem se sešel i s panem Hradílkem. Ten mi potvrdil, že píseň Modlitba pro Martu skutečně nijak nenarušovala setkání prezidenta s občany,“ řekl Horáček deníku FORUM 24.

Není zde článek celý?