Přehled zpráv – RusVesna – 27.12.2017

sibirskaya_yazva_probirkaStředa, 27.12.2017 – ráno a dopoledne:

1; Jižní Korea je vyděšená. U uprchlíka z KLDR nalezli imunitu proti sněti slezinné zvané též „sibiřský vřed“ neboli antrax (Bacillus anthracis). Jméno bývalého Severokorejce se nezveřejňuje. Může to znamenat, že Pchjongjang má k dispozici původce antraxu, který tamní režim může využít jako biologickou zbraň.

2; Ruští diplomaté varovali Západ, že by neměl opakovat Napoleonovu chybu. V úterý se na stránkách diplomatické mise na Twitteru objevila zpráva věnovaná 205. výročí vyhnání Napoleonových vojsk z Ruska.

3; Americká města zažalovala Pentagon. Tři velká města USA – New York, San Francisco a Filadelfie zažalovala ministerstvo obrany u federálního soudu státu Virginia v souvislosti s tím, že mnoho vojáků, kterým bylo zakázáno držet zbraň, nebylo zapsáno do systému prověrek FBI, což například umožnilo bývalému členovi ozbrojených sil koupit si výkonnou pušku a 5. listopadu zavraždit 26 lidí v texaském kostele.

4; Nikam neodcházíme. Plavidla ruské vojenské námořní flotily se budou trvale nacházet ve Středozemí. Uskupení ruské vojenské flotily se bude na trvalé bázi ve východní části Středozemního moře nacházet i po skončení syrské operace.

5; „Kijevstar“ bude sledovat pohyb Ukrajinců i cizinců na příkaz vlády. Získaná data budou úředníky údajně využita pro rozvoj turistického ruchu.

6; Člověk odjede a ztratí se navždy. Novinářka našla v USA 121 lidí, kteří se v Rusku a státech SNS beze stopy ztratili. 89 z nich bylo mrtvých.

7; Zlomili jsme hřbet úderným silám terorismu, říká náčelník Generálního štábu o podrobnostech operace v Sýrii. Porážka ozbrojených formací teroristů v Sýrii se stala jedním z hlavních vojenských výsledků končícího roku.

8; USA a Kanada otevírají Pandořinu skříňku. Ruské ministerstvo zahraničí ostře odsuzuje Washington a Ottavu. Svými rozhodnutími Washington a Ottawa záměrně zatahují do konfliktu představitele jiných států.

9; Ukrajina získá Javeliny. Má to své plusy a minusy. Ignorovat tento fakt nelze, ale není potřeba se toho příliš bát. Stejně jako u bezvízového styku je možné událost komentovat slovy: Splnil se sen idiota. Na život prostého Ukrajince nemá ani jedno z toho sebemenší vliv.

10; Ukrajina funguje jako prostředník mezi USA a teroristy v Sýrii. Syrští vojáci opakovaně nalézali v obcích osvobozených od teroristů ukrajinské vlajky.

11; Co může očekávat příslušníky americké námořní pěchoty v Rusku? Americká námořní pěchota se chystá na eventuální válku s Ruskem. Minulý týden připustil generál Robert Neller možnost otevřeného konfliktu s Ruskem. Za nejpravděpodobnější směry útoku potenciálního útočníka experti považují Murmanskou oblast, Krym nebo Přímoří. Později oficiální představitel Pentagonu Eric Dent pro Washington Post generálova slova relativizoval tím, že Neller tímto způsobem jen chtěl „motivovat vojáky“.

12; USA obkličují Rusko a Čínu a přibližují tak jadernou válku. Ve vojensko-kosmické akademii informovali o hrozbách protiraketové obrany.

13; Ukrajina: Rok nesplněných očekávání. Na ukrajinské politické frontě opět žádná pozitivní změna. Ukrajina s vypětím všech sil přežívá v euromajdanem nastaveném paradigmatu permanentní krize a občanské války.

14; Rusové nejsou problém,říkají Angličané o ruské fregatě u britských břehů. Anglická fregata prováděla sledování ruského plavidla po dobu tří dnů.

15; Naftogaz zveřejnil výhody nákupu plynu v Rusku po rozhodnutí Stockholmského soudu. Ukrajina získala možnost kupovat ruský plyn za tržní cenu bez přirážek za transport.

16; Uzavřené nebe. Rusko zrcadlově odpoví na zákaz létat nad Aljaškou. Příprava omezení letů nad územím USA je odpovědí na zpřísnění pravidel letů nad Kaliningradem.

17; Rusko vypustilo z Bajkonuru na oběžnou dráhu první družici Angoly. Družice AngoSat bude zajišťovat vysílání ve frekvenčních pásmech C a Ku na území Angoly a celé zbylé Afriky.

18; Ruského specialistu na kryptoměny unesli v Kyjevě. Neznámí pachatelé v kuklách jej nacpali do automobilu na „Banderově prospektu“ a odvezli neznámým směrem.

19; Ukrajinci nepodpořili ani jednu z reforem navržených vládou, vyplývá z průzkumu. V říjnu 2017 nedosáhla ani jedna ze šesti reforem navržených vládou a prezidentem podporu vyšší než 25%.

20; Systémy S-400 se nakupují za rubly mimo vliv USA, píše turecký tisk. Vysvětluje to tím, že USA sledují dolarové převody přes systém SWIFT, a pokud by chtěly, mohou dělat problémy.

21; Na Sibiři taxikář svým autem zastavil autobus, který za sebou táhl dítě skřípnuté do dveří. Dítě z místa události odvezli do nemocnice s poraněním předloktí, ale vše mohlo dopadnout daleko hůř.

22; Bitcoin poskočil o 12% po nedávném silném propadu. Světově nejpopulárnější kryptoměna vzrostla po hlubokém propadu minulý týden o 12%.

23; V Luganské republice dopravili ukrajinské zajatce k místu uskutečnění výměny. Všichni váleční zajatci držení na území Luganské republiky jsou ochotni účastnit se procedury výměny zajatců.

24; Američan ve vzteku rozbil bankomat, který mu vydal příliš mnoho peněz. Muž vysvětlil, že v ten den spěchal do práce a ztratil nad svým počínáním kontrolu.

25; Jak v EU „vítají“ gastarbeitery z Ukrajiny. Policie registruje četné případy útoků nacionalistů na pracovní migranty přijíždějící do Evropy z Ukrajiny. Podle informací ukrajinského Fondu humanitárních strategií se může v Evropě nelegálně na práci nacházet až deset milionů Ukrajinců. České Radio Praha informuje, že místní úřady musely za poslední měsíce několikanásobně zvýšit kvóty na přijímání ukrajinských migrantů, což hrozí kolapsem pracovního trhu v zemi.

26; Vrátím se do ukrajinské armády, říká otevřeně zajatý ukrajinský voják přichystaný na výměnu zajatců. Nacházeli jsme se na bojové pozici – nejsme žádní vrahové, myslí si zajatý ukrajinský voják.

27; Ruští vědci našli v Kazachstánu velmi dobře zachovalou lebku ukrajinského jednorožce. Dosud se myslelo, že poslední zástupci Elasmotherium sibiricum vymřeli před zhruba 350 tisíci let.

28; V Německu ve městě Duisburg narazila výletní loď Swiss Crystal do dálničního mostu. Jsou desítky zraněných, z toho pět těžce. Plavidlo má těžce poškozenou příď. Loď musela být od mostu odtažena.

29; V továrně v Moskvě zahájil bývalý majitel střelbu. Jeden mrtvý, několik zraněných. Policie uzavřela okolí události a pokouší se navázat kontakt s pachatelem.

30; Mikrobus z Finska prorazil ruskou hranici. V důsledku události byl zraněn pracovník celnice. Poté zločinci vozidlo opustili a zmizeli na ruském území.

31; Kyjev poslal kolony se zajatci na výměnu. V autobusech se nachází 306 občanů Doněcké a Luganské republiky, kteří byli dlouhou dobu zadržováni ukrajinskou stranou.

32; Ukrajinská armáda si znovu udělala pořádnou ostudu. Tiskové centrum štábu ATO předložilo další „důkazy“ ostřelování pozic ukrajinské armády doněckými vojáky. Byly ukázány čerstvé krátery poblíž pozic ukrajinské armády, které měly být údajně stopami po explozích min vystřelených z území Doněcké republiky. Při bližším zkoumání vyšel najevo evidentní podvrh a lež ukrajinské strany. Na videu jsou vidět kroužky z pojistek roznětky časované výbušniny VZD-M1, což dokazuje, že krátery byly přímo na místě pečlivě vyrobeny samotnými ukrajinskými vojáky.

33; Do budovy továrny v Moskvě, kde došlo ke střelbě, vstoupili pracovníci specnazu a hledají střelce. Uvnitř se nachází speciální jednotka. Do budovy vstoupili i pracovníci Ruské gardy a policie.

34; Ministerstvo financí omezí investování kryptoměny sumou 1 miliardy rublů. Ministerstvo financí připravilo pravidla nabídky žetonů. V návrhu zákona jsou obsaženy první podrobnosti z budoucího regulačního systému ICO (Initial Coin Offering).

35; U Kyjeva došlo na střeše skříňového náklaďáku k boji „na život a na smrt“ mezi člověkem a prasetem. Praseti se podařilo osvobodit, seskočit se střechy a utéci.

36; Putin odevzdal dokumenty Ústřední volební komisi. Připomeňme, že Vladimir Putin jde do ruských prezidentských voleb samostatně.

37; Ukrajinci postavili 70% staveb v Moskevské oblasti, říká Moskal. Gubernátor Zakarpatska je přesvědčen, že gastarbeiteři, kteří jezdí za výdělkem do Ruské federace, nemají proruské názory.

Středa, 27.12.2017 – odpoledne a večer:

1; Ukrajinské ministerstvo zahraničí zaměstnalo kocoura. Prý má ochránit zemi od „ruských krys“. Pojmenovali ho – podle všeho dost nevhodně: Ambassador (Velvyslanec).

2; V Kyjevě kradou novoroční stromky přímo z parků. V ukrajinském hlavním městě se rozmohl přímo hon na jehličnaté stromky.

3; V Donbasu proběhla výměna zajatců. Původně byla výměna naplánována na 12:00 moskevského času, začala ale s několikahodinovým zpožděním.

4; Dodon požádal Gazprom o slevu na plyn pro Moldávii ve výši 10 až 15%.

5; Ukrajina mohla Krym vybojovat i se dvěma tanky, vyjádřil se šéf ukrajinské námořní flotily. Vorončenko dodal, že specnaz Ukrajiny byl připraven k akci na odblokování budov okupovaných na Krymu.

6; Ukrajina testuje biometrickou kontrolu na hranicích s Ruskem. Od 27. prosince začala fungovat ve zkušebním provozu na dvou hraničních přechodech biometrická kontrola. Od 1. ledna ji slibují zavést všude.

7; Kalendář s Putinem se stal hitem prodejů v Japonsku. Stejně jako před rokem se kalendáře s ruským prezidentem staly v Zemi vycházejícího slunce bestsellerem.

8; Střelec z moskevské továrny stále uniká. Ve městě byla vyhlášena akce „Siréna“.

9; Turecko odmítá do budoucna Sýrii s Asadem. Ankara se nadále vyslovuje pro odchod prezidenta Bašára Asada z funkce.

10; Luganská republika a Ukrajina dokončily výměnu zajatců. Ze 75 lidí ohlášených Luganské republice v ukrajinských seznamech dva lidé údajně na linii dotyku odmítli návrat do Republiky.

11; Zacharova odpověděla na prohlášení o kocourovi bojujícím na ukrajinském ministerstvu zahraničí s „ruskými krysami“. Když krysy nestihnou opustit potápějící se loď, může se kocour ještě hodit. Možná pro vás bude nějaký kocour poslední nadějí na záchranu ve sféře bezpečnosti a ve sféře hospodářství.

12; Facebook odůvodnil blokování Kadyrovových účtů tím, že se tato osoba dostala na americký sankční seznam.

13; Opilý velitel ukrajinské armády surově zbil svého podřízeného. Velení ozbrojených sil Ukrajiny projevuje extrémně pohrdavý postoj ke svým podřízeným.

14; Ukrajinská armáda i v době výměny zajatců ostřelovala předměstí Gorlovky. Ukrajinští vojáci zahájili palbu na obec Dolomitnoje nacházející se na okraji Gorlovky.

15; Ukrajina předala Doněcké republice 237 z 306 zajatců. Ostatní buď odmítli nebo byli propuštěni, říká Viktor Medvedčuk.

16; Ve Státní dumě se domnívají, že reakce Západu na odmítnutí Navalného kandidatury byla předem připravená. Reakce evropských zemi i USA na odmítnutí Navalného pro volby prezidenta Ruska je pravděpodobně jen jedna velká provokace.

17; Státní department žádá Rusko, aby vrátilo vojáky na Donbas. Návrat ruských důstojníků do Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří (SCKK) požadovali už dříve i nejvyšší představitelé zemí Normandské čtyřky – Německa a Francie.

18; V petrohradském obchodu došlo k výbuchu. V obchodě „Perekrjostok“ (Křižovatka) v Petrohradě došlo k výbuchu, při kterém bylo zraněno deset lidí. Čtyři odvezly sanitky. Jeden z nich se nachází ve vážném stavu. Na místě zasahuje 50 pracovníků ministerstva pro mimořádné situace, pyrotechnici a policie.

19; Ukrajina proměnila výměnu zajatců v odporný hnus. Na tom, že se dnešní výměna mezi Ukrajinou a republikami Donbasu vůbec uskutečnila, nemá oficiální Kyjev absolutně žádnou zásluhu. Veškerou práci ve skutečnosti odvedli zástupci Ruské federace. Tyto otázky telefonicky řešil i prezident Putin a patriarcha Kyrill.

20; „Pancir“ odrazil raketový útok na základnu ruského letectva v Sýrii. Ruské síly protivzdušné obrany na vojenském letišti Hemimim dnes odrazily raketový útok ozbrojenců.

21; Byla zveřejněna předběžná příčina výbuchu v Petrohradě. Informovali o tom v tiskové službě Vyšetřovacího výboru Ruské federace. Příčinou bylo výbušné zařízení napěchované kovovými součástmi pro zvýšení efektu.

22; Zacharčenko oznámil, jak by bylo možné oživit Minské dohody. Podle jeho slov Doněcká republiky Minské dohody dodržuje a Kyjev je může dodržovat nebo nemusí. Oni příměří k ničemu nepotřebují. Pro Ukrajinu je Minsk kostí v krku. Avakov prohlásil, že Minské dohody jsou vyčerpané a že je potřeba podepsat dohody nové.

23; V ekonomice Doněcké republiky dojde v roce 2018 k velkému skoku. Oznámil to Alexandr Zacharčenko v televizním pořadu „Otevřený rozhovor“.

24; Ukrajinské ministerstvo obrany spočetlo ztráty v Donbasu za rok 2017. Od počátku roku do 18. prosince bylo napočítáno 191 osob, které buď zahynuly, beze stopy zmizely nebo byly zajaty. Zraněno bylo 174 lidí. Čísla se ale každý den mění.

25; Hrdina Donbasu. Byl propuštěn „děda partyzán“, který odpálil kontrolní stanoviště ukrajinské armády sklenici medu. Loni byl pětašedesátiletý Nikolaj Ruban odsouzen k patnácti letům vězení s konfiskací majetku.

26; Ruské banky skupují dolary na burze. Banky se připravují na dlouhé svátky a vytvářejí si zásoby dolarové likvidity.

27; Nezastaví se před ničím. Ukrajinská armáda ostřelovala raketami rezervaci UNESCO (Černomořská biosférická rezervace). Tento postup je záměrným poškozováním přírodní rezervace z ukrajinské strany. Oznámil to dobročinný fond „Ekologie-Právo-Člověk“.

28; Rusko může požádat USA, aby nedodávaly Kyjevu zbraně, říká senátor. Ruský senátor Alexej Puškov považuje za vhodné navrhnout USA zrušení dodávek zbraní Kyjevu.

29; Kanada slibuje rozšíření vojenské pomoci Ukrajině. Vláda Kanady hledá způsoby rozšíření své vojenské pomoci Ukrajině, prohlásil kanadský ministr obrany Harjit Sajjan.

30; Pozvání Saakašviliho na funkcí gubernátora Oděské oblasti bylo chybou, říká vicepremiérka Ukrajiny pro otázky evropské a euroatlantické integrace Ivanna Klympush-Tsintsadze v článku pro Washington Post.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?