Přehled zpráv – RusVesna – 30.12.2017

fsb_14Sobota, 30.12.2017 – ráno a přes poledne:

1; FSB se pokouší naverbovat až 90% ukrajinských gastarbeiterů v Rusku, říká SBU.

2; Pentagon promluvil o amerických vojácích na Ukrajině. Úloha amerických vojáků zůstává neměnná, řekl Mattis. Jejich role spočívá především ve výcviku, v přechodu ukrajinské armády na standardy NATO a v kontrole, zdali ukrajinská armáda působí v zájmu ukrajinského lidu.

3; Mír v Sýrii je možný jen bez USA. Američané se přiznali k povraždění tisíců civilních obyvatel. Jen za tři roky koalice USA podle svých vlastních informací uskutečnila 28.562 útoků. Za tu dobu získali informace o tom, že jejich obětí bylo 1.799 civilních osob.

4; Proti fašistům. V centru Žitomiru uskutečnili komunisté shromáždění. Lidé vyšli na náměstí s rudými vlajkami s přelepenou symbolikou.

5; Přepych na linii fronty. Jak se v Doněcku pokusili uspořádat „imperátorský“ ples. V předvečer Nového roku otřásla informačním polem spojeným s Donbasem kontroverzní zpráva: ples pro milionáře, desetitisíce rublů za vstupenku… Při bližším pohledu šlo ale o poměrně skromnou akci – sice s bohatým kulturním programem, ale s o to chudším občerstvením. Když nepřítel nemůže zvítězit vojenskou silou, snaží se vrazit mezi obyvatele Doněcké republiky sociální klín falešnými zprávami podobného typu. Přesto není radno otázku sociální nerovnosti podceňovat…

6; Jako kdysi v SSSR: Na Ukrajině na příkaz úřadů nahánějí diváky na film Kyborgové. Kolem propagandistického ukrajinského filmu Kyborgové vznikl další skandál.

7; Určitě tě, dědku, vyměníme… O čem vyprávěli zajatci, kteří se vrátili do Doněcké republiky. Rok a půl čekali na výměnu. Vždycky slíbili a pak výměnu zmařili. Ve středu se to tedy konečně podařilo.

8; Putin „vyhlásil“ hon na zahraniční agenty. Na setkání s předními funkcionáři Rady federace a Státní dumy mluvil Putin mimo jiné i na téma sankcí a pronásledování ruských médií na Západě. Celý svět mohl sledovat útok amerických úřadů na ruské informační agentury RT a Sputnik. Může dojít k tomu, že západní země budou postup USA kopírovat a vytvoří obraz Ruska jako agresora. Na takový krok by Moskva musela samozřejmě reagovat. Výsledek této nevyhlášené války ale není možné předpovědět.

9; Agónie leteckého a kosmického průmyslu Ukrajiny. Pravidelně se v médiích objevují informace o nových slibných dohodách Ukrajiny s třetími zeměmi, ale nejlépe situaci demonstruje osud „dohody“ státního podniku Antonov s Čínou: Čína získala přístup k unikátním technologiím a už se plánuje, že první čínský An-225 bude vyroben v první polovině roku 2019. Výhody pro Ukrajinu z této „dohody“ jsou více než sporné.

10; Zintenzivnily se bojové srážky v Donbasu. Takhle intenzivní ostřelování jsme tu neměli už dva roky. Po odchodu ruských důstojníků ze Společného centra pro kontrolu a koordinaci příměří bylo zahájeno intenzivní ostřelování obcí a měst Doněcké i Luganské republiky.

11; Ukrajina se místo výměny zajatců věnuje obchodu s rukojmími. Přesto se podařilo se skřípěním zubů výměna zajatců podařila.

12; V NATO shrnuli výsledky boje s Ruskem. Ukazuje se, že Aliance dosáhla výtečných výsledků a ruští vojáci už neohrožují Východní Evropu. Nyní jakýkoli útok Ruska bude odražen, protože přítomnost NATO na východě Evropy byla významně posílena, říká šéf zastoupení NATO na Ukrajině Alexkandr Vinnikov.

13; Evropané jedou do Lotyšska chlastat a poprat se. Poté, co v Estonsku zvedli ceny alkoholických nápojů, obyvatelé republiky spolu s Finy a Litevci začali hromadně po celých autobusech jezdit chlastat do sousedního Lotyšska.

14; Sýrie: Ruští vojáci přijeli do města Bukejm osvobozeného v dubnu od Al-Káidy.

15; Hitler údajně zůstal po válce naživu, hlásí CIA. CIA zveřejnila na svých stránkách senzační, i když dost podivné prohlášení. Byl prý vyfotografován v roce 1954 v Kolumbii.

16; USA nebudou porcovat Sýrii, říká šéf Pentagonu. Přitom ale prohlásil, že mezi armádou a „opozicí“ existuje demarkační čára“, kterou nesmí překračovat jedni ani druzí.

17; V USA policie zastřelila muže, který se stal obětí krutého žertu. Dva gambleři si vyřídili vzájemný spor na cizí účet tím, že jeden druhému dal cizí adresu. Adresa byla později zneužita tak, že dotyčný jménem obyvatele této adresy ohlásil na policii, že zastřelil svého otce a drží matku jako rukojmí. Policie přijela na místo a zastřelila nic netušícího neozbrojeného muže.

18; Podvodník, který okradl 40 tisíc lidí, byl odsouzen ke 13 tisícům let vězení. Měl ale „štěstí“, protože mu na základě jeho „účinné lítosti“ snížili trest na polovinu, tedy na „pouhých“ 6,6 tisíce let.

19; Průstřel hlavy, zlomenina lebky… Do Dněpropetrovska přivezli novou várku těžce zraněných účastníků ATO. Zraněné ozbrojence přepravili letecky.

20; Fanoušek islandského národního mužstva Sigurdflordbradsen se postěžoval na složité názvy ruských měst. Muž s křestním jménem Gundermurd má problém vyslovit názvy jako Soči nebo Kazaň. A přitom s láskou vzpomíná na svou milou ve vesnici Faskrudsfjordur.

21; Ukrajinská armáda informovala o svých ztrátách za posledních 24 hodin. Tvrdí, že armády Doněcké a Luganské republiky údajně porušují příměří, v důsledku čehož ukrajinská armáda má nevratné ztráty.

22; V Petrohradě byl těžce zraněn ukrajinský bojovník proti Putinovu režimu. Aktivista Vladimir Ivaňutěnko s množstvím bodnořezných poranění bojuje o život.

23; V Kyjevě byla objevena mina na silničním okruhu kolem města. Doprava byla odkloněna. Na místo přijeli pyrotechnici.

24; Ve Státní dumě odpověděli ukrajinskému generálovi na nápad rozbombardovat Krymský most. V případě vzniku jakéhokoli ohrožení bude následovat příslušná odpověď, zdůraznili v Moskvě.

25; Ukrajinka byla zapsána mezi separatisty za to, že jela za příbuznými do Ruska do města Gelendžik. Nejen že ji vyhodili z práce, ale ještě se snažili, aby nedostala žádnou jinou. Spor eskaloval v okamžiku, kdy tupí ukrajinští nacionalisté mysleli, že Gelendžik je na Krymu (ve skutečnosti jde o padesátitisícové lázeňské město v Krasnodarském kraji poblíž Novorossijska). Když dotyčná na nesrovnalost v obvinění upozornila, pomstili se jí navíc ještě za to, že odhalila jejich totální nevzdělanost.

26; Šéf Pentagonu informoval o vojenské roli USA na Ukrajině. Vyprávěl i o tom, jakou roli v konfliktu budou hrát smrtící zbraně, které se USA rozhodly Kyjevu dodávat. Pentagon ujišťuje, že se jedná o zbraně obranné.

27; S nataženou rukou chodit nebudeme, říká ruský velvyslanec o vztazích s USA. Takzvané „ruské téma“ (rozuměj: paranoidní jekot o ruském vměšování) je jen hříčkou ve vnitropolitickém boji v USA, říká diplomat.

28; Sociální síť VKontaktě je nástrojem tajných služeb. Porošenko odpověděl v roce 2017 jen na jednu petici Ukrajinců. Také tvrdí, že ruské sociální sítě se staly líhní destruktivních skupin a skladištěm „pirátského“ obsahu.

29; V roce 2018 vzroste počet nebezpečných meteorologických jevů. Intenzita nebezpečných meteorologických jevů bude v roce 2018 Rusku narůstat.

30; Když je vypnutý diktafon. O čem hovoří vojáci Doněcké republiky mimo záznam? Když vyřkneš kouzelnou formulku „Díky moc za interview, to je ode mne vše“, kluci si oddychnou a zase jsou sami sebou.

31; Ukrajinská armáda připravuje na Nový rok provokace. V armádě Doněcké republiky slibují, že nedovolí nepříteli, aby obyvatelstvo Doněcka zaskočil nepřipravené.

32; Začněme nový rok ve střízlivém stavu! Hnutí „Sorok sorokov“ zve na neobvyklou oslavu Nového roku. Vyber si sám, v jakém stavu vstoupíš do nového roku historie – opilý, drzý a přežraný nebo střízlivý, zdravý a optimistický.

33; Děti píší svá přání: Chtěla bych panenku a aby skončila válka. Tužby dětí v důsledku probíhajícího konfliktu odráží spíše dospělá přání.

34; SBU obvinila ukrajinské neonacisty z práce pro ruské tajné služby. Ukrajinští neonacisté si ani nemusí všimnout toho, že jich Rusko využívá pro destabilizaci Ukrajiny.

35; Ukrajinská armáda ostřelovala předměstí Doněcka. Informuje o tom operativní velení Doněcké republiky.

36; Soud zamítl Navalného žalobu ohledně jeho nepřipuštění k volbám. Ústřední volební komise se rozhodla odmítnout Navalnému registraci pro volby prezidenta Ruska

Sobota, 30.12.2017 – odpoledne a večer:

1; V Charkově neznámý pachatel okupoval pobočku Ukrajinské pošty. V místnosti se nacházejí lidé.

2; Společnost Vodafon přiznala, že Donbas není Ukrajina. Mobilní operátor přiznal, že území Doněcké republiky nepatří Ukrajině. Společnost přistupuje k oběma územím odlišně ohledně práva na využívání své značky.

3; Rusko ukradlo Ukrajině tisíc let její historie a její civilizační poslání, říká bývalý šéf SBU. Obraz Ukrajiny by neměl být obrazem země s Černobylem a korupcí, ale jako země s velkou historií a velkou duchovností.

4; Byl zadržen organizátor nedávného teroristického činu v Petrohradě. Podezřelý byl zadržen a předán Vyšetřovacímu výboru Ruské federace pro provedení dalších vyšetřovacích úkonů.¨

5; Australské letectvo bylo uvedeno do bojové pohotovosti kvůli ruským bombardérům. Toto opatření bylo schváleno na omezenou dobu, dokud ruské letectvo bude provádět cvičné manévry.

6; Operace „Vozmezdije“ (Odplata). Syrská armáda po krutých teroristických činech útočí na Al-Káidu a „Svobodnou syrskou armádu“. Média teroristických band šíří panické zprávy o tom, že syrská armáda útočí ze tří stran na Východní Ghútu.

7; Ukrajinská armáda ostřelovala Doněck zápalnou municí. Hoří činžovní dům. Ukrajinská armáda ostřelovala zápalnou municí čtvrť Trudovskije v Petrovském obvodě na západě Doněcka.

8; Ukrajinská armáda zahájila palbu z minometů na obec Sosnovskoje (Novoazovský okres) na jihu Doněcké republiky. Informace o obětech a škodách se upřesňuje.

9; Obsazení pošty v Charkově: Jako rukojmí bylo původně zajato jedenáct lidí, policie nechápe požadavky zločince. Policisté předpokládají, že muž, který vzal rukojmí, může mít komplice.

10; Byla zveřejněna identita zadrženého organizátora výbuchu v Petrohradě. Policejní orgány provádějí domovní prohlídku v jeho bydlišti.

11; „Osvoboditelé“… Vojáci ukrajinské armády zapálili ve městě Sčasťje tržiště kvůli odmítnutí prodavačů vydat bezplatně zboží. Shořely čtyři stánky. Informovali o tom v Národní policii Luganské republiky.

12; Propuštěný chlapec vyprávěl podrobnosti z obsazení pošty v Charkově. Chlapce propustili spolu s jeho matkou a dalšími třemi lidmi.

13; V Radě federace odpověděli na prohlášení generála ukrajinské armády o zranitelnosti Krymského mostu. Senátor Alexej Puškov komentoval prohlášení slovy: „Prohlášení o zranitelnosti Krymského mostu ukrajinskými raketami je hloupost roku, ať už z úst bývalého příslušníka armády nebo v hlavách kyjevských stratégů“.

14; Byly zveřejněny záběry z obsazené pobočky ukrajinské pošty. Podle nepotvrzených informací se muž pro vyloupení pošty rozhodl kvůli rakovině mozku. Rukojmí byli osvobozeni, pachatel byl zadržen. Podle slov gubernátorky Charkovské oblasti Julie Svetličné nyní budou s propuštěnými rukojmími pracovat psychologové.

15; Opilý voják ukrajinské armády zabil svého kolegu granátem. Voják ukrajinské armády zahynul v důsledku exploze granátu hozeného jeho kolegou, který se nacházel ve stavu silné opilosti.

16; Do Ruska nebyla vpuštěna senátorka USA. Senátorka aktivně podporuje opatření namířená proti Rusku. Senátorka Jeanne Shaheen figuruje na černé listině vytvořené jako odpověď na sankce, říkají v prohlášení velvyslanectví Ruska v USA.

17; Neznámý pachatel zahájil střelbu nedaleko Rudého náměstí. Neznámý zahájil palbu na Nikolské ulici zhruba 300 metrů od Rudého náměstí. Byli zraněni dva lidé.

Zdroj: http://rusvesna.su/news/

loading…

Není zde článek celý?