60 cigaret a sklenku vína denně: Nejstarší muž Norska (107) sdílí své tajemství pro dlouhý život

Zatímco pokračuje honba za pramenem mládí, nově korunovaný nejstarší muž Norska George Melford Nygaard sdílí své myšlenky o tajemství pro dlouhý a naplňující život.

Po smrti Torbjorna Ovreboa se Nygaard oficiálně stal nejstarším mužem v Norsku ve věku 107 let. Nygaard oslaví svých 108 let 12. ledna. V roce 2017 se Norsko pochlubilo 945 občany staršími 100 let, píše deník Nettavisen.

„Není pravda, že musíte žít zdravě, abyste se dožil vysokého věku. Já jsem po celý svůj život jedl a pil co jsem chtěl. Byl jsem velký kuřák do svých čtyřiceti let, ale stále musím mít denně sklenku vína. To ředí krev, ale ujistil jsem, abych nepil moc,“ řekl Nygaard told Glomdalen.

„Vždycky jsem měl dobrou náladu. Člověk skoro musí chtít žít, zvlášť v mém věku. Měl jsem jednou souseda, který byl vždy šílená a rozzlobený, takže to tak nechci. Jestliže jste takový, jste naštvaný i na život.“

„Moc jsem o tom nepřemýšlel. Vím, že někdo, kdo byl starší než já, zemřel před několika dny, bylo mi řečeno. Ale nechci tolik myslet na rekord. To není nic dobrého,“ dodal Nygaard.

Narozen v roce 1910 v Severní Dakotě, poté, co jeho otec emigroval z Norska v roce 1894, Nygaard zažil obě světové války. Když hovořil o první světové válce, Nygaard si vzpomněl na některé z jeho nejčastějších vzpomínek. „Vzpomínám si na některé epizody z té války. Mimo jiné si vzpomínám, že můj otec daroval jednoho z našich koní armádě, americké armádě.“

George se naučil řídit svůj automobil Ford Model T ve věku pouhých 14 let. Řídil celý svůj život až do věku 95 let, kdy se začal zhoršovat jeho zrak.

Nygaard zažil druhou světovou válku z první ruky, jelikož byl umístěn na Havaji během své služby v americkém námořnictvu. V roce 1953 přestal kouřit, ale stále si užívá svého zlozvyku, že pije denně sklenici vína.

Nygaard a jeho žena Adele se nakonec usadili v Roverdu v Norsku, Adele zemřela v roce 1992 po těžkém záchvatu pneumonie. Když mu bylo 101 let, George byl nucen se kvůli důchodu přestěhovat do svého domova, kde žije od této doby. Nicméně si udržuje aktivní mysl a věnuje velkou pozornost událostem po celém světě.

RT/ svobodnenoviny.eu George Melford Nygaard Foto: Sigmund Fossen (Glomdalen)

Není zde článek celý?