Aktivistka Kružíková píše Schillerové: Požaduji demisi Andreje Babiše

Zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům, která podle všeho potvrzuje podvod při získání dotace na Babišovo Čapí hnízdo a jíiž pečlivě tají ministerstvo financí, budí emoce. Její zveřejnění žádají jak politici, tak veřejnost. Šárka Kružíková, která byla například spolupořadatelkou akcí Proč? Proto!, se rozhodla, že kvůli dokumentu z OLAF pošle dopis Aleně Schillerové.

Po nové ministryni financí žádá nejen zveřejnění celé zprávy, které šéfka státní kasy odmítá, ale také ji prosí, aby vyřídila svému šéfovi, premiéru Andreji Babišovi, aby vzhledem k možnému podvodu, který se ho týká, podal demisi.

Otevřený dopis pro paní Schillerovou
(odesláno e-mailem na [email protected])

Vážená paní ministryně,

tohle „zveřejnění podstatných závěrů“ má být skrytý, nebo očividný výsměch občanům?

My samozřejmě víme, že došlo k nesrovnalostem a že se teď budou muset ze státního rozpočtu (rozumějte z našich daní) vrátit neoprávněně získané dotace.

Proč jsme žádali a dále žádáme zveřejnění celé zprávy?

Jednoduše proto, aby bylo černé na bílém v jednom dokumentu spolu se závěrem o nesrovnalostech zmíněno jméno vašeho šéfa, pana Andreje Babiše. Protože o tom to celé je. Andrej Babiš se zaklíná transparentností a bojem proti korupční hydře a jeho úřady zároveň systematicky brzdí zveřejňování dokumentů a jeho média ostentativně ignorují fakt, že daňoví poplatníci přispívají na žehlení jeho, eufemisticky řečeno, přešlapů.

Psala jsem to včera, píši to dnes a budu to psát tak dlouho, dokud k tomu nedojde: Požaduji demisi Andreje Babiše.
Pokud budete tak, hodná a vyřídíte mu to, budu Vám velmi vděčná.

S pozdravem

Šárka Kružíková

Není zde článek celý?