Alexandra Udženija: Vyzývám Andreje Babiše, aby se vydal spravedlnosti

Zpráva o tom, že státní zastupitelství v Praze doporučilo ministerstvu financí, aby nezveřejňovalo dokument o Čapím hnízdě z OLAF, vyvolala rozporuplné reakce. Podle první místopředsedkyně ODS Alexandry Udženije by měl Andrej Babiš zareagovat.

Zpráva z Evropského úřadu pro boj proti podvodům jednoznačně obsahuje informace, které se Andreji Babišovi nehodí, proto se snaží ji za pomoci svých spolupracovníků co nejdéle tajit. Tím ovšem nahrává spekulacím, že OLAF shledal dotaci na Čapí hnízdo jako podvodnou.

Právě proto se ozvala i první žena ODS. „Na základě vyjádření státního zástupce ohledně Čapího hnízda a zprávy OLAF se problém pro celou ČR jen zhoršuje,“ upozornila Udženija. „Vyzývám premiéra Andrej Babiš, aby sám požádal o vydání do rukou spravedlnosti ještě před hlasováním o důvěře vládě,“ dodala.

Zároveň se s výzvou obrací i na všechny členy sněmovny. „Apeluji také na všechny poslance napříč politickým spektrem, aby posoudili vážnost situace a hlasovali pro vydání pana Babiše a Faltýnka, a to právě před hlasováním o důvěře vládě,“ říká Udženija.

„Není možné, aby se premiér této země schoval na čtyři roky za imunitu!“ je přesvědčena první místopředsedkyně Občanské demokratické strany.

Není zde článek celý?