ANO, SPD a KSČM chtějí k diskusi o vydání Babiše pozvat jeho blízkého policistu Komárka

Poslankyně Miroslava Němcová potvrdila deníku FORUM 24, že členové mandátového a imunitního výboru svolali jednání tohoto výboru během schůze sněmovny. Stalo se tam v době, kdy si KDU-ČSL vzala přestávku pro jednání klubu. V pozvánce stálo, že důvodem je schválení možnosti pozvat na regulérní jednání, které je plánováno na úterý 16. ledna, další osoby. A podle informací deníku FORUM 24 má být jednou z těchto osob bývalý policista blízký holdingu Agrofert Jiří Komárek.

„Mimořádné jednání výboru svolávají poslanci hnutí ANO, SPD a šéf výboru Stanislav Grospič z KSČM,“ uvedla Němcová. Opět se tak potvrzuje, že spolupráce těchto tří stran funguje, i když komunisté i členové hnutí Svoboda a přímá demokracie odmítají dát Babišovu kabinetu důvěru.

Jiří Komárek byl 21. prosince podmínečně odsouzen kvůli svým výrokům na adresu policejního prezidenta Tomáše Tuhého. V souvislosti s ním hovořil o „brutálním úniku informací“. O celé věci pravidelně dodával informace Babišovým Lidovým novinám, a to zejména od doby, kdy šéf hnutí ANO a majitel vydavatelství Mafra bojoval proti policejní reorganizaci.

Komárek se u prosincového soudu snažil znevěrohodnit vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, když citoval ze živého spisu, čímž mohl opět porušit zákon. Na základě útržků komunikace zachycené prostorovými odposlechy chtěl navodit dojem, že vyšetřovatel kauzy je propojený s advokáty lobbisty Iva Rittiga.

Není zde článek celý?